Хмельницький

Чернівці “Молодий Буковинець” – Чому Нацбанк одномоментно обвалив гривню на 25%: пояснення » Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець»

Новини

У липні курс гривні щодо долара миттєво знецінився аж на 25%.

На цей крок Національний банк пішов, як заявила в інтерв’ю Головкому перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова, щоб зменшити дисбаланс

Нам потрібно було перев’язати курс на рівні, який учасники ринку вважали б рівноважним навіть чисто психологічно– пояснила Рожкова.

За її словами, після початку війни кількість валюти, яка надходила до України, значно зменшилася через проблеми із експортом. Якщо у перші місяці [повномасштабної війни] експорт та імпорт просіли приблизно однаково, то з поступовим відновленням економіки імпорт почав відновлюватися швидше. Крім того, сильно зросли обсяги витрат наших громадян – вимушених переселенців за кордоном., – заявила перша заступника голови Нацбанку, відзначивши, що в таких умовах валюти в Україні заходити значно менше, ніж виходити. А цю різницю держава покриває із золотовалютних резервів.

Варіант із поверненням до класичного плаваючого чи ринкового курсу гривні у короткостроковій перспективі Національний банк відкинув – це, за словами Рожкової, стало б додатковим шоком для вітчизняної економіки: Про повернення до класичного плаваючого курсоутворення у короткій перспективі ми ніколи не говорили.

Саме тому було ухвалено рішення про зниження курсу гривні. Водночас Нацбанк, пояснила Катерина Рожкова, враховуючи як девальваційні очікування, так і просідання інших валют (зокрема, у країнах-партнерах України) щодо долара США.

Нагадаємо, що Національний банк України з 21 липня різко опустив офіційний курс гривні до долара. Національна валюта раптово обвалилася на 25% до 36,5686 грн за долар. До цього, з 24 лютого, курс був зафіксований на рівні 29,2549 грн. за долар.

Читайте новини МБ у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Сьогодні, 14:15

Коментарів

0
перегляд

78

Джерело https://tv7plus.com/chernivczi-molodyj-bukovynecz-chomu-naczbank-odnomomentno-obvalyv-gryvnyu-na-25-poyasnennya-novyny-chernivczi-informaczijnyj-portal-molodyj-bukovynecz/

Back to top button