Хмельницький

Медійники закликають відсторонити від ефіру «Єдиних новин» ведучих, які раніше поширювали проросійську пропаганду | Новини Хмельницького “Є”Відповідне звернення медіаспільнота адресувала президенту України та міністру культури та інформаційної політики України.

Українська медіаспільнота та правозахисні організації звернулися до президента України та міністра культури та інформаційної політики України із закликом відсторонити від участі в національних телемарафонах ведучих, які багато років підігрували ворогу та поширювали кремлівську пропаганду.

Звернення оприлюднив Інститут масової інформації. Його підтримали десятки медіа, журналістів та організацій, а також і хмельницька медіа-корпорація «Є» та всеукраїнське видання «Сімейна газета».

У зверненні йде мова про ведучих Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле. Зазначається, що ці ведучі просували кремлівські наративи про зовнішнє управління США Україною, «дискримінацію» російської мови, «громадянську війну» на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму тощо.

«На фоні того, що жоден із них не визнав публічно факт багаторічного підігравання ворогу, подальша участь цих ведучих в ефірах може бути використана ними як індульгенція», – йдеться у зверненні.

Медійники, які підписали звернення, закликають Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, Міністерство культури та інформаційної політики України та власників телеканалів, які беруть участь у марафонах, відсторонити цих ведучих від ефіру.

Тим часом Мінкульт вже відповів на заяву медіаспільноти щодо ведучих проросійських каналів у нацмарафоні. Зазначається, що міністерство «не може, з огляду на свої повноваження, та не вважає доцільним втручатись у кадрову політику каналів та медіагруп», і закликає «виступати єдиним фронтом та не розпалювати ворожнечу всередині країни».

Наразі звернення відкрите для підписання. Медійникам, які хочуть його підтримати, потрібно відправити свої прізвище, ім’я та по-батькові, а також приналежність до медіа чи організацій на пошту [email protected]

Повний текст звернення:

Звернення українських журналістів та громадських організацій до Президента України та Міністра культури та інформаційної політики України щодо участі ведучих, які поширювали проросійську пропаганду, в ефірах національних марафонів “Єдині новини”, Freedom та інших медійних марафонів, що називають себе “національними”.

З початком повномасштабного наступу Російської Федерації державні, суспільні та приватні телеканали України змогли обєднатись, аби протистояти ворогу на інформаційному фронті. Єдині новини стали новим і унікальним досвідом, коли в час війни медіа не піддані жорсткій цензурі, а продовжують поширювати важливу для суспільства інформацію від ходу бойових дій до людських трагедій і перемог.

Втім, у національних марафонах, включаючи іномовний канал FreeДом та інших медійних марафонів, що називають себе “національними”, беруть участь телеведучі, які ще донедавна працювали на телеканалах, власниками яких були проросійські політики. Інформаційна політика цих каналів базувалася на просуванні кремлівських наративів про зовнішнє управління США Україною, “дискримінацію” російської мови, “громадянську війну” на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму тощо. Для цього застосовувалися різноманітні методи від фейкових слухань у Конгресі США до марафонів про “соросят”, розповідей про “біолабораторії США” та навіть спроб телемостів із росією. Йдеться перш за все про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову та Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле. Ми занепокоєні участю цих людей у марафонах, які покликані бути обєднаною інформаційною зброєю проти російських фейків та пропаганди.

Україна вже більше двох місяців протистоїть російській агресії. Паралельно з цим влада напрацьовує механізми для майбутнього відновлення українських міст та інфраструктури. Аби не повторити помилки постмайданного періоду, коли частина принишклих політиків і діячів досить скоро відчули безкарність та почали поширювати проросійські наративи і відверті фейки в ефірах телеканалів, маніпулюючи громадською думкою на емоціями громадян України, ми закликаємо Нацраду, МКІП та власників телеканалів, які беруть участь у марафонах, відсторонити цих ведучих від ефіру, забезпечити перевірку цих людей, а до цього часу дати публічну оцінку їхньої участі в марафонах “Єдині новин”, Freedom та інших медійних марафонів, що називають себе “національними”. Ми пропонуємо звернутися до моніторингових організацій, які готові надати Нацраді та МКІП аналітичні довідки щодо діяльності цих телеведучих протягом 2014–2022 років.

На фоні того, що жоден із них не визнав публічно факт багаторічного підігравання ворогу, подальша участь цих ведучих в ефірах може бути використана ними як індульгенція.

Розраховуємо на швидку реакцію представників української влади, в першу чергу Президента України Володимира Зеленського та Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Зараз український медіапростір має шанс очиститись і запустити створення інституту репутації, аби вберегти Україну від повторення історії в майбутньому.Джерело https://ye.ua/syspilstvo/59085_Mediyniki_zaklikayit_vidstoroniti_vid_efiru_yedinih_novin__veduchih_yaki_ranishe_poshiryivali_prorosiysku_propagandu.html

Back to top button