Хмельницький

Мешканці Ружичної вирішили, що їхній храм має приєднатися до Православної церкви України | Новини Хмельницького “Є”


Це перша церква у Хмельницькому, яка перейде від московського патріархату.

Вчора, 14 травня, у Хмельницькому в мікрорайоні Ружична відбулися збори релігійної громади Свято-Успенського храму. Збори провели біля школи, де і прийняли рішення – храм має перейти з упц мп, яка є частиною російської православної церкви, до Православної церкви України.

Як повідомив голова Хмельницької районної адміністрації Олександр Чорнієвич, присутні на зборах одностайно проголосували за перехід з упц мп в помісну Православну Церкву України.

Збори провели біля школи в Ружичній, на якій більше чотирьох сотень мешканців мікрорайону прийняли рішення про перехід церкви до ПЦУ. Фото Оксани Коломієць.

Та після зборів понад 400 людей, які взяли участь у них, вирушили до храму. Там на них вже очікували декілька десятків вірян та настоятель храму, які були проти переходу до ПЦУ, та не пускали людей до будівлі. Люди ж хотіли подивитися, та чи не винесли з храму ікони, адже ще 6 травня мешканці Ружичної фіксували, як з церкви виносять майно.

6 травня люди зафіксували, як з храму в Ружичній щось вивозять. Фото місцевих мешканців.

6 травня люди зафіксували, як з храму в Ружичній щось вивозять. Фото місцевих мешканців.

Лише з поліціянтами вдалося потрапити до храму, де, за словами співрозмовника сайту «Є», який також увійшов вчора в середину, було помітно, що не всі ікони є на стінах. Правоохоронці ж пообіцяли, що влаштують цілодобову охорону об’єкта, аби жодне майно релігійної громади Ружичної не вкрали з храму.

Попереду ж релігійна громада Свято-Успенського храму має зареєструвати оновлений статут у Хмельницькій обласній військовій адміністрації.

Читайте також: На Красилівщині церква перейшла з московського патріархату до ПЦУДжерело https://ye.ua/syspilstvo/59091_Meshkanci_Ruzhichnoyi_virishili_scho_yihniy_hram_maye_priyednatisya_do_Pravoslavnoyi_cerkvi_Ukrayini.html

Back to top button