Хмельницький

Третина криниць на Хмельниччині забруднені нітратами | Новини Хмельницького “Є”Із двох з половиною сотень досліджених зразків води, третина містять завищену норму шкідливих речовин.

Третина криниць, воду в яких дослідили фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, забруднені нітратами. Такі висновки зробили фахівці за результатами проведених аналізів.

Як зазначають в установі, досліджували якість води за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, в тому числі, на вміст нітратів. Особливу увагу спеціалісти звертали на криниці індивідуального користування, з яких споживають воду діти до 3 років. Адже в Україні уже зафіксовані випадки отруєння малюків сумішами, приготованими з використанням неякісної питної води з криниць.

«Отож, у 2022 році у Хмельницькій області досліджено 248 зразків води з криниць, з них 80 або 32,2 відсотка зразків не відповідали гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання, – кажуть в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб. – При нормативних значеннях вмісту нітратів у воді не більше 50 міліграмів на літр, вони були виявлені у значно більших кількостях».

Так, у Хмельницькому районі нітрати в окремих криницях перевищували гігієнічні нормативи більш, ніж у 5 разів. В Ярмолинецькій територіальній громаді показник був більшим за норму в 2,9 рази, у Теофіпольській тергромаді — у 2,3 рази. В Ізяславській територіальній громаді Шепетівського району вміст нітратів у перевірених криницях перевищував норму у 2,5 рази. У Кам`янець-Подільському районі в окремих населених пунктах вміст нітратів у воді перевищений, подекуди, у 5,3 рази.

Фахівці наголошують, щоб бути впевненими у якості води, споживайте її з перевірених джерел централізованого водопостачання. Також можна звернутися до Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, щоб фахівці виконали весь спектр досліджень води на предмет безпечності.

Читайте також: Як вирішувати земельні питання в умовах воєнного стануДжерело https://ye.ua/syspilstvo/59678_Tretina_krinic_na_Hmelnichchini_zabrudneni_nitratami.html

Back to top button