Хмельницький

Вулиці Пушкінська та Жовтнева: голова громади на Хмельниччині пояснив, чому їх досі не перейменували | Новини Хмельницького “Є”


Через місяць в двох селах Гуківської громади мають вкотре провести громадські обговорення щодо цих назв.

Декомунізація та дерусифікація на Хмельниччині триває. Утім, в деяких громадах ситуація подекуди стає комічною з огляду на те, як походження топонімів, які б мали прибрати, пояснюють на місцях.

Так, у Гуківській громаді в двох селах – Мар’янівка та Пукляки – досі не декомунізована назва вулиці Жовтнева, а також є вулиця Пушкінська, походження назви якої не пов’язують з російським письменником Олександром Пушкіним, а з «пушками», тобто гарматами, якщо перекласти на українську. Про це повідомив співзасновник проєкту «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков.

Він оприлюднив відповідь на звернення від Гуківської сільської ради, у якій пояснили, що вулиця Жовтнева в селі Мар’янівка не має стосунку до СРСР, а названа в селі так, бо тут росте багато дерев і восени вона жовта. А вулиця Пушкінська в селі Пукляки носить таку назву, бо в давнину на цій вулиці були розташовані «пушки». До слова, до серпня 2021 року вона мала назву Пушкіна, а торік після громадського обговорення була перейменована саме на Пушкінську.

У Гуківській громаді пояснили, чому в двох селах – Мар’янівка та Пукляки – досі не декомунізовані назвиа вулиць. Фото: зі сторінки Декомунізація. Україна у фейсбуці

Голова громади Петро Ільницький у коментарі сайту «Є» пояснив, що у громаді декомунізація розпочалася ще у 2013 році.

«Ми звісно ж не чекали до нині, і в селах громади у два етапи перейменували всі вулиці, які мали радянські назви. В тому числі на громадські обговорення мешканців минулого року в червні було винесено питання про перейменування вулиці Жовтнева та Пушкіна (так вона тоді називалася). Але місцеві жителі саме так захищали ці назви, як вказано у відповіді. На жаль, я не зміг переконати ані їх, ані депутатів, щоб змінити ці назви. Депутати стали на бік місцевих жителів, які наполягли на цих назвах під час обговорення. Ситуація, що нині набула розголосу, сподіваюся, донесе до людей те, що говорилося їм минулого року».

Вже учора, 26 травня, Петро Ільницький видав нове розпорядження, у якому зазначено, що наприкінці червня вкотре відбудуться громадські обговорення у Пукляках та Мар’янівці щодо перейменування цих двох вулиць – Пушкінської та Жовтневої.

Наприкінці червня вкотре відбудуться громадські обговорення у Пукляках та Мар’янівці щодо перейменування двох вулиць – Пушкінської та Жовтневої. Фото: зі сторінки Декомунізація. Україна у фейсбуці
 Джерело https://ye.ua/syspilstvo/59270_Vulici_Pushkinska_ta_Zhovtneva__golova_gromadi_na_Hmelnichchini_poyasniv_chomu_yih_dosi_ne_pereymenuvali.html

Back to top button