Кривий Ріг

Дніпропетровщина робить ПЛР-тестів менше за норму. Послаблень карантину не буде?

Взято з https://rudana.com.ua/news/dnipropetrovshchyna-robyt-plr-testiv-menshe-za-normu-poslablen-karantynu-ne-bude

Через це, зокрема, в області поки що не відкривають дитячі садочки.

У ДніпрОДА заявили, що ведуть перемовини з МОЗ щодо послаблення карантину в області.

Дніпропетровщина не увійшла до переліку областей, де проводиться другий етап послаблення карантину. Причина – в регіоні роблять менше за встановлену міністерством норму ПЛР-тестів на день. ОДА виступає з проханням переглянути цей показник, повідомив під час онлайн-брифінгу очільник області Олександр Бондаренко.

«Чи можна кожній із областей переходити до другого етапу послаблення карантину, в МОЗі вирішували за трьома показниками. Один з них – щоденна кількість тестів на 100 тис населення. Дніпропетровщина та ще кілька регіонів не пройшли саме за цим критерієм, – розповів Олександр Бондаренко. – Проте цей показник досить формальний. Наприклад, якщо в регіоні мало контактних осіб, то і великої кількості тестувань не буде».

На результати Дніпропетровської області вплинула і ситуація в обласному лабораторному центрі. З понеділка київська комісія Центру громадського здоров’я перевіряла стандарти її роботи. Це вплинуло на кількість проведених досліджень в останні дні.

«Ми вже розпочали перемовини з МОЗ, аби там переглянули показник охоплення тестуваннями. Аби область якнайшвидше перейшла до наступного етапу послаблення карантину, зокрема, відновлення роботи транспорту в звичному режимі. Цього потребують наші мешканці. До того ж, епідемічна ситуація в регіоні стабільна» – наголосив голова Дніпропетровської ОДА.

Нагадаємо, у Дніпропетровській області – 859 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу. 176 пацієнтів вже одужали.

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com