Кривий Ріг

Може залишитись як Колізей: російський геолог передбачив долю Кримського мосту


Пошкодити міст через Керченську протоку може не тільки українська ракета, але і сама природа. Ризик його цілісності створює грязьовий вулкан, який знаходиться поруч з мостом і вивергається раз на 10 років.

Про це повідомив “Обозревателю” незалежний російський експерт, геоеколог Юрій Медовар.

За його словами, міст в будь-якому випадку не простоїть довго.

“Взагалі не зрозуміло, як він досі тримається. Там дуже складна геологія. Основа палі знаходиться в глині, а глина не тримає так, як граніт. Обдурити природу ще нікому не вдавалося. Це я кажу як геолог.

У протоці дуже складна геологічна будова дна, і в сейсмонебезпечних районах подібні споруди можна будувати тільки на скельній основі. Ми ж замість скельної основи маємо майкопські обводнені напівтверді глини. Цей міст, по ідеї, не потрібен нікому, крім однієї людини. Через нього порушився водообмін між Чорним і Азовським морями. Об’єкт серйозно вплинув на біоту Азовського моря, погіршивши умови життя дельфінів”, – розповів він.

А якщо по ньому вдарити ракетою, красиво укласти його на дно не вийде. міст провисне, не впаде, навіть якщо в нього три ракети потраплять.

“Це нереально, довжина моста 18 км, щось може впасти, а щось залишиться. Швидше за все, на дно він не ляже”, – зазначив геолог.

Медовала вважає, що у будь-якому випадку міст доведеться демонтувати, хоч це буде дуже складно і дорого.

“У будь-якому випадку його доведеться демонтувати, а не тільки звільняти фарватер. Або ви хочете, щоб він залишався, як Колізей?”, – зазначив він.

Може залишитись як Колізей: російський геолог передбачив долю Кримського мосту, фото-1Джерело https://www.056.ua/news/3388321/moze-zalisitis-ak-kolizej-rosijskij-geolog-peredbaciv-dolu-krimskogo-mostu

Back to top button