Кривий Ріг

Щеплення: дані про побічні ефекти від вакцини Covishield і договір з Pfizer


Зазначається, що 99% повідомлень про побічні ефекти були несерйозними. В 94% випадків несприятливі прояви були передбаченими, тобто відповідали інформації в інструкції.

 

Найчастіше вакциновані скаржились на загальні розлади та розлади у місці введення (66,8%):

підвищення температури; втомлюваність; загальна слабкість;
лихоманка; озноб; грипоподібний стан; почервоніння та біль;
ущільнення; набряк руки; інфільтрація; оніміння у місці введення. 

 

Досить поширеними є розлади з боку опорно-рухового апарату (11,8%) та невралгічні розлади (11,7%): головний біль; сонливість або безсоння; тремор верхніх кінцівок; парестезії; запаморочення; втрата орієнтації; втрата свідомості.

 

Найчастіше на побічні ефекти скаржаться пацієнти у віці 31-45 років. Частіше вони спостерігаються у жінок (приблизно 68%).

 

 

Нагадаємо, Європейське медичне агентство дійшло висновку, що між вакциною AstraZeneca та випадками утворення тромбів можливий зв’язок.

 

У звіті Комітету з безпеки ЄMA наголосили, що цей ефект необхідно внести до списку дуже рідкісних побічних ефектів препарату. 

Більшість зареєстрованих випадків тромбозу – серед жінок до 60 років. Але на основі наявних наразі даних конкретні чинники ризику не підтверджені, тобто це не означає, що саме для жінок молодого віку препарат може бути небезпечним чи викликати саме такі побічні ефекти. 

 

Згустки крові виявляли у венах головного мозку та брюшині (тромбоз внутрішніх вен), в артеріях – з низьким рівнем тромбоцитів, подекуди – з кровотечами. 

 

Загалом у ЄС і Великобританії провели близько 25 млн щеплень цим препаратом, і серед них відомо про 62 випадки тромбозу в мозку і 24 випадки тромбозу внутрішніх вен. 18 випадків закінчилися летально. 

Агенція радить негайно звернутися до медиків, якщо після вакцини є такі симптоми: задишка; біль у грудях; набряк у нозі;
тривалий біль у животі; неврологічні симптоми; головний біль і погіршення зору; крихітні плями крові під шкірою поза місцем ін’єкції.

 

 

У ЄМА наголосили, що Vaxzevria (змінена назва AStraZeneca) ефективно запобігає ковіду і зменшує ризики госпіталізації та смерті.

 

Днями  Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Про це повідомили в Офісі президента.

 

Пізніше очільник МОЗ Максим Степанов повідомив, що всі вакцини мають надійти протягом 2021 року, а перші партії обіцяють привезти за кілька місяців. У МОЗ зазначили, що уклали з Pfizer рамковий договір.

 

Але керівник Держпідприємства “Медичні закупівлі”, яке займається закупками ліків, Арсен Жумаділов поставив під сумнів реалістичність угоди України з Pfizer.

 

За його словами, поняття рамкової угоди означає попередні домовленості, лише намір домовлятися. Чиновник каже, що ще жодна вакцина у світі не була закуплена за таким договором.

 

Також він звернув увагу на те, що держбюджет України не містив таких фінансових призначень, як 5 млрд гривень на закупку вакцини. Приблизно стільки можуть коштувати 10 млн вакцин Pfizer.

 

 

Нагадаємо, вакцинація від Covid-19 триває в Україні з 24 лютого. До країни привезли 500 тисяч доз Covishield, яку виготовляють в Індії за ліцензією AstraZeneca, та 215 тисяч доз китайської CoronaVac, які ще не використовують.

Як ми писали, на Дніпропетровщині на вакцинацію уже записалися понад 29 тисяч мешканців Дніпропетровщини.

 

Джерела: УНІАН, BBC, LB.ua. Фото на прев’ю з мережі Інтернет.Джерело https://rudana.com.ua/uk/news/shcheplennya-dani-pro-pobichni-efekty-vid-vakcyny-covishield-i-dogovir-z-pfizer

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com