Кривий Ріг

Сьогодні в Україні та світі – день захисту дітей. Цікаві факти про дітлахів

Взято з https://rudana.com.ua/news/sogodni-v-ukrayini-ta-sviti-den-zahystu-ditey-cikavi-fakty-pro-ditlahiv

День захисту дітей був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок.

У 1959-му році Організація Об’єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні та правові принципи, що стосуються захисту і добробуту дітей. 20 листопада 1989-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини, яку вважають світовою конституцією для дітей. Боротьба за прийняття Конвенції ООН про права дитини була складною і тривалою, перемога далася нелегко.

В Україні цей день не є вихідним, але для дітей завжди виглядає особливо святково: це веселі заходи, концерти, морозиво, перший день літа та початок літніх канікул. Втім, розважального підтексту у святі мало.

Зазвичай батьки проводять день з дітьми, намагаються порадувати їх подарунками або провести час в зоопарках і парках. Але цього року, в умовах адаптивного карантину, святкові заходи будуть обмежені.

Цікаві факти

В європейських країнах середній вік батьків становить 29 років, в Індії – 19 років, в Україні здебільшого молодими мамами стають у 22, а татусями у 27 років.

Найбільше дітей у світі у султана Ісмаїла з Марокко. У нього 340 дочок і 548 синів.

Прикметно, що новонароджена дитина може розрізняти червоний і зелений колір, а ось синього вона не бачить.

Згідно зі статистикою, діти 3-4 років щодня ставлять 900 запитань і вимовляють понад 12 000 слів.

11-річний житель Єгипту Махмуд Ваіль визнаний одним із найбільших розумників світу серед дітей. У нього феноменальний інтелект, дитина здатна ділити і множити дев’ятизначні числа зі швидкістю комп’ютера.

Найпопулярніший день тижня для народження дітей – це вівторок. А от у вихідні малюків народжується мало.

У багатьох великих містах світу існують закриті клуби для дітей-індиго. Закриті не тому, що хочуть ізолювати малюків від світу, бо серед однолітків вони як білі ворони. Є діти, які в 5 років уже розмовляють чотирма іноземними мовами або пишуть поеми.

Японці старанно уникають у спілкуванні з дітьми слів «погано», «поганий», «нехороший». Якщо малюк капризує, кажуть не «ти погана дитина», а «хороші діти так не поводяться».

У Румунії працює єдиний у світі дитсадок для охоронців. VIP-малюки ходять до садочка разом зі своїми охоронцями. Кремезні чоловіки сидять у спеціальній прибудові і не зводять очей зі своїх підопічних.

Фото з мережі Інтернет.

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com