[ad_1]
Опубликовано в 15:00
Печерський райсуд Києва визнав уродженця Павлограда (Дніпропетровська обл.) винним в участі у злочинній організації, а також у незаконному придбанні, зберіганні та збуті особливо небезпечної психотропної речовини, що скоєно організованою групою. Виконавець визнав себе винуватим і за угодою із прокурором отримав 5 років позбавлення волі умовно з іспитовим строком 2 роки.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 27 вересня.
22 липня 2021 року о 14:00 в Павлограді обвинувачений під час контрольної закупки продав за 500 грн. сліп-пакет із кристалічною порошкоподібною речовиною світло-бежевого кольору масою 0,2 г, що, за висновком експерта, містить PVP – особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено.
Затриманий виявився активним учасником злочинної організації, в якій відповідав за купівлю сировини, виготовлення наркотиків та психотропних речовин та їх збут; збір виручки і передачу коштів організаторам.
До складу угруповання входило більше десятка осіб – це ті, кого вдалося ідентифікувати.
Співорганізатором вважається колишній працівник поліції, який обіймав керівні посади, у тому числі, в підрозділах боротьби з незаконним обігом наркотиків та психотропних речовин органів поліції, має авторитет та сталі зв’язки з діючими працівниками поліції Дніпропетровської області. За версією слідства, він налагодив корупційні зв’язки в Павлоградському РВП ГУ НП в Дніпропетровської області та подальшу передачу неправомірної вигоди за не притягнення учасників злочинної організації до кримінальної відповідальності.
До злочинної організації експоліцейський начебто залучив також колишнього працівника Управління протидії наркозлочинності ГУ НП в Дніпропетровській області, адвоката і діючих працівників поліції Павлоградського РВП ГУ НП в Дніпропетровської області, на той час заступника начальника відділу – начальника кримінальної поліції Павлоградського РВП ГУ НП в Дніпропетровської області та заступника начальника кримінальної поліції Павлоградського РВП ГУ НП в Дніпропетровської області.
На співробітників поліції покладався обов’язок повідомляти керівників злочинної організації про документування їх правоохоронними органами, передавати інформацію про конкурентів злочинної організації із подальшим їх документуванням та усунення з «ринку». За таку допомогу поліція одержувала частку від прибутку з продажу наркотиків та психотропних речовин.
Адвокат як співучасник начебто використовував гарантії адвокатської діяльності, щоб ускладнювати працівникам правоохоронних органів збір доказів діяльності злочинної організації.
Завдяки зв’язкам із поліцією зловмисники убезпечували себе від викриття і їх організація діяла з жовтня 2020 року по листопад 2021 року на території Павлограда та Павлоградського району Дніпропетровської області та припинила свою діяльність, тому що була знешкоджена правоохоронними органами.
Дії інших учасників злочинної організації поки розслідуються в рамках інших кримінальних проваджень.
Читайте також: Стало зле, впав і розбив голову: поліцейські Запоріжжя прийшли на допомогу 42-річному чоловіку;
У Запоріжжі подружжя вирощувало марихуану на балконі;
У Кам’янському горів «Mercedes-Benz»;
Побила та забрала телефон: у Дніпрі підлітковий конфлікт перетворився на злочин.
Карина Ярошенко
[ad_2]
Source link