Кривий Ріг

Як допомогти людям, які опинилися під завалами


Вранішні ракетні обстріли сколихнули життя в тилу нашої країни.

З цього приводу дружина Президента Олена Зеленська надала поради про першу допомогу людям, які опинились під завалами внаслідок ворожих обстрілів.

“Зранку Київ здригнувся від ракетного удару. І навіть ті, хто за тисячі кілометрів, здригнулися від фото руйнувань багатоповерхівки, де семирічну дівчинку рятувальники витягують з-під завалів. Ще одна ракета влучила у дитячий садок”, – зазначила Зеленська.

Тож ризик опинитися під завалом нині є в кожного українця. За словами першої леді, у Міністерстві охорони здоров’я зауважили, що внаслідок цього у людини може розвинутися небезпечний стан – синдром довготривалого здавлення.

“Уламки зруйнованих споруд, масиви ґрунту давлять на кінцівки, людина перебуває у нерухомому стані, внаслідок чого порушується кровопостачання та розвивається ішемія й пошкодження м’яких тканин”, – підкреслила Зеленська.

Щоб допомогти постраждалому в цьому жахливому стані, в першу чергу потрібно викликати швидку. А поки вона їде – розпитати потерпілого про його стан.

“Спитайте, як довго людина була під тиском? Якщо вона без свідомості, слід вважати, що більше 10 хвилин. Усю інформацію передайте медикам”, – зауважила Зеленська.

Якщо з моменту стискання пройшло менш як 10 хвилин, потрібно звільнити стиснену частину тіла. Якщо є рана – накласти пов’язку, щоб зупинити кровотечу. Переламану кінцівку потрібно знерухомити за допомогою шини чи підручних засобів.

“Якщо пройшло більше 10 хвилин, звільняти стиснуту частину не потрібно — звісно ж, якщо нема гострої небезпеки. Коли ж потрібно терміново евакуювати людину, перед звільненням стиснутої частини накладіть кровоспинний джгут, вкрийте постраждалого ковдрою, бажано термоковдрою» – порадила Зеленська.

Читайте також: Через пошкодження трубопроводу деякі вулиці Кривого Рогу залишилися без холодної води

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Джерело https://1kr.ua/news-72442.html

Back to top button