Кривий Ріг

Як отримати безплатну медичну допомогу в Німеччині


Як отримати безплатну медичну допомогу в Німеччині

Вимушені переселенці з України, в Німеччині мають право отримати безплатну медичну допомогу. Але для цього обов’язково мати медстраховку. Отримати її можна в центрах прибуття або в контактних центрах (Ankunftszentrum/Kontaktstelle) міст проживання.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Після оформлення медичної страховки лікування в Німеччині, включно з медикаментами, є безплатним. У 90% випадків його забезпечує держава. Пацієнт без страховки може заплатити за прийом самостійно.

Як і в Україні, щоб отримати вузьку медичну допомогу необхідно спочатку звернутись до лікаря загальної практики. До конкретного лікаря можна потрапити лише за направленням (Behandlungsschein), але в деяких муніципалітетах замість направлення видають медичну картку (Krankenversicherungskarte).

Українці, які зупинилися в муніципальних притулках або приватному житлі, можуть отримати направлення/картку в органах місцевої влади, зазвичай це соціальні служби.

Якщо в українця немає документів, медстраховки або виникли інші складнощі, можна звернутись до організацій, які анонімно і безоплатно лікують людей у подібних випадках. Відповідну організацію в потрібному регіоні можна знайти за посиланням.

Без попередньої домовленості звертатись в лікарню можна лише в невідкладних випадках. Для цього необхідно зареєструвати свою адресу проживання в органах місцевого самоврядування: як приватне житло, так і помешкання в притулку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакціюДжерело https://www.056.ua/news/3395899/ak-otrimati-bezplatnu-medicnu-dopomogu-v-nimeccini

Back to top button