Львів

Артцентр «Фабрики Повидла» у Львові запрацює цього року: який вигляд він матимеЛЮДИ

Відкриття планують на кінець літа

Усі флото надали Galnet у пресслужбі Jam Factory

Цьогоріч у Львові запрацює Gam Factory Art Center. З’явиться він на базі «Фабрики Повидла», що на вулиці Богдана Хмельницького, 124. Про це у коментарі Galnet розповіла комунікаційна менеджерка «Фабрики Повидла» Марія Швець.

Роботи з ревіталізації розпочали у 2021 році. Наразі тут вже відновили стару частину будівлі, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. Відчистили та укріпили фасад і фундаменти. Крім того, спорудили бетонні колони для додаткового укріплення, відбудували стіни, накрили будівлю новим дахом з оригінальної дахівки тих часів. – Розповідає Марія Швець.

 

Вона також додає, що за рік тут звели інші функціональні будівлі, оскільки у просторі працюватиме велика експозиція, театр, музична сцена, ресторан та крамниця. Відтак, «Фабрику Повидла» відформатували під новий функціонал.

Наразі ще тривають роботи над наповненням та дизайном інтер’єру, а також над ландшафтним дизайном. Також тут продовжують реставрувати елементи фасаду старої будівлі. Йдеться про вікна, двері, сходи та черепицю. – Зазначає комунікаційна менеджерка Gam Factory Art Center.

Офіційне відкриття планують на кінець серпня 2022 року. Воно триватиме протягом трьох місяців.

Уже з наступного року тут відбуватимуться виставки, концерти, перформанси та конференції.

Ревіталізацію виконували за кошти меценатів. У скільки вона обійшлася – не розголошують.

В історичній довідці, яку надали Galnet, йдеться, що будівлю, де розташувався артцентр, звели наприкінці XIX століття, збудована вона у модерністському неоготичному стилі. Свого часу тут було підприємство, де виготовляли горілчані напої («Йозеф Кронік і син»,1872 рік). Під час пізнього радянського періоду цей об’єкт перетворили на підприємство, де виготовляли консервовані овочі та повидло. Назву «Фабрика Повидла» придумали митці, які почали використовувати ці приміщення у 2009–2010 роках. У 2015 році комплекс придбала організація Harald Binder Cultural Enterprises, щоб створити міждисциплінарний артцентр.

Читайте також: Знадобилося два роки: у Львові відреставрували ікони з Тернопільщини, яким близько 150 років (Фото)

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.

Джерело https://galnet.fm/arttsentr-fabryky-povydla-u-lvovi-zapratsyuye-tsogo-roku-yakyj-vyglyad-vin-matyme/

Back to top button