Львів

Через обстіли на ЗАЕС є реальні ризики витоку радіації — Варта 1


Російські окупанти в результаті обстрілів 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус на Запорізькій АЕС – є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.

МАГАТЕ засудило насильницькі дії на Запорізькій атомній електростанції або поблизу неї. 

Про це повідомили в  “Енергоатомі”.

“Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека. 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки“, – йдеться у повідомленні.
Водночас видання The Insider зазначає, що окупанти могли замінувати ЗАЕС, або територію навколо атомної електростанції. Про підозрілу діяльність російських солдатів повідомами джерела видання на ЗАЕС, – пише “Українська правда”.

За даними співрозмовника видання, колона військових вантажівок прибула на територію АЕС 2 серпня.

Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) засудило насильницькі дії на Запорізькій атомній електростанції або поблизу неї.   «Вчорашній обстріл ЗАЕС свідчить про реальний ризик ядерної катастрофи», – заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Він висловив надзвичайну стурбованість обстрілом найбільшої в Європі атомної електростанції: «Він підкреслює дуже реальний ризик ядерної катастрофи, яка може загрожувати здоров’ю населення та навколишньому середовищу в Україні та за її межами».

Нагадаємо, на Запоріжжі партизани підірвали захоплений росіянами відділ поліції.

Читайте також

Людмила Лузан перемогла у фінальному запливі чемпіонату світу з веслування

На Віталія Гуру скоїли замах українські партизани

МЗС анулювало диппаспорти 225 депутатівДжерело https://varta1.com.ua/news/cherez-obstili-na-zaes-ie-realni-riziki-vitoku-radiaciyi_351234.html

Back to top button