Львів

Другий в Україні: у Львові відкрили Банк грудного молока


Львів став другим містом в Україні після Києва, де відкрили Банк грудного молока – на базі неонатального центру Львівської обласної клінічної лікарня.

Про це у фейсбуці повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

«Банк грудного молока! Ця ідея народилась вже трохи років тому. І я дуже радію з того, що вдалося усе задумане, що неонатальний центр розвивається і прогресує. І це насправді не просто гарна новина, а це дуже людяний і життєстверджуючий проєкт ЛОКЛ, який слід поширювати Україною, наслідуючи Перинатальний центр Києва, а тепер і ЛОКЛ. Це надто важливо в час війни, коли вагітні жінки і діти стають особливо беззахисними», – написала вона.

Вона наголосила, що саме материнське грудне вигодовування дитини, за рекомендаціями World Health Organization (WHO) UNICEF Ukraine, є “золотим стандартом” виходжування та виховання дитини, має найкращий вплив на фізичний розвиток дитини та її здоров’я.

 

Завдяки Банку грудного молока донорським грудним молоком забезпечують передчасно народжених малюків, матері яких, через ряд перешкод, що пов’язані з психоемоційним та фізичним станом, не мають грудного молока. Грудне молоко, у тому числі, донорське, є найкращим шансом для профілактики та лікуванням важких станів, рятує життя та сприяє подальшого розвитку здорової дитини.

За словами Ірини Микичак, у Банку грудного молока в ЛОКЛ створені належні умови і увесь процес ретельно контролюється на кожному етапі (починаючи з обстеження жінок-донорів, досліджень молока, пастеризації, яка гарантує мікробіологічну безпеку і збереження максимальної харчової цінності, та закінчуючи дотриманням умов зберігання).

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0

Source link

Back to top button