Львів

«Кілограми, які додалися після свят, – це не тільки жир»: львівська нутриціологиняЛЮДИ

Львівська нутриціологиня та засновниця проєкту схуднення Анна Корнейчук розповіла Galnet, як відновити здоровий режим та покращити самопочуття після свят

Фото ілюстративне: УП. Життя

«Після свят» уже настало. Більшість українців повернулися у робочий режим. Та те, що ми бачимо у дзеркалі як наслідок затяжних застіль, якими супроводжуються зимові свята, тішить не усіх. Як оцінити ситуацію тверезо і допомогти своєму організмові, а не нашкодити, намагаючись швидко схуднути, Galnet розповіла нутриціологиня та засновниця проєкту схуднення Анна Корнейчук.

Люди панікують, бо бачать, що погладшали на декілька кілограмів, тут і починаються проблеми, адже треба пам’ятати, що кілограми, які додалися після свят, – це не тільки жир. Швидше за все, це вода і частина жиру, бо коли ми їмо багато борошняних виробів, солоних та цукрованих продуктів, в організм надходять вуглеводи, які затримують воду. – Пояснює Анна.

Фото ілюстративне: УП.Життя

Фахівчиня застерігає: не карайте себе дієтами та голодуванням, бо це призводить до порушення харчової поведінки.

Краще пробачте собі та дотримуйтеся плану: по-перше, не панікуйте, по-друге, перейдіть на здорове харчування, по-третє, додайте фізичних навантажень.

Харчуватися варто за принципом «здорової тарілки»: білок має займати четверту частину вашої тарілки, вуглеводи – також четверту частину, фрукти та овочі – половину тарілки. Також має бути трохи жирів.

Читайте також: Ефективність планування. Цілі на 2022 рік та як втілювати задумане

Фізичні навантаження Анна Корнейчук рекомендує вводити поступово: починати з прогулянок. Потрохи збільшуйте тривалість та швидкість ходьби, а тоді можна додати й інші заняття.

Фото ілюстративне: Ukr.media

Є в нутриціологині своя позиція і щодо вживання вітамінів та харчових добавок.

І вітаміни, і харчові добавки мають приписувати лікарі. Потрібно здати аналізи і проконсультуватися, чи потребує ваш організм такої підтримки. Якщо «приписувати» собі щось самостійно, можна лише нашкодити. Не рекомендую вживати додатково нічого, окрім клітковини. А якщо ви будете їсти фрукти та овочі, вони даватимуть достатню кількість вітамінів. – Акцентує вона.

Читайте також: «Боюся ставати на ваги!»: як допомогти собі після новорічно-різдвяних застіль

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.

Джерело https://galnet.fm/kilogramy-yaki-dodalysya-pislya-svyat-tse-ne-tilky-zhyr-lvivska-nutrytsiologynya/

Back to top button