Львівщина готова надати прихисток ще близько 20 тисячам переселенцям
«З перших днів війни зі свого боку ми доклали максимум зусиль, щоб люди мали змогу перетинати кордон з будь-яким документом, а не лише зі закордонним паспортом. Ці дії були потрібні, щоб розвантажити пункти пропуску і надати людям можливість знайти безпечне місце. Ми налагоджували потоки як автомобільного, так і залізничного транспорту. Львів приймав десятки тисяч людей у ці дні і завдання було – налагодити відправлення людей потягами до Польщі та в інші області України», – зазначив очільник області.
На запитання, чи готова Львівщина і надалі приймати переселенців, Максим Козицький наголосив, що людям важливо надавати можливість відчути себе вдома і в області є такі можливості.
«На сьогодні ми можемо забезпечити близько 20 тисяч вільних місць. У нас 250 локацій, де зараз розміщують ВПО, це не лише санаторії, але й приміщення шкіл, садочків. Так, вони не є дуже комфортними, але у цих приміщеннях, спальними місцями, харчуванням ми можемо забезпечити. Ми раді бачити кожного, хто приїжджає зараз», – акцентував начальник Львівської ОВА.
Водночас він наголосив, що дуже неприємно, коли орендодавці наживаються на людському горі і цілеспрямовано підвищують ціну за квартплату.
«Дуже прикро, коли в час війни люди не розуміють чужого горя і намагаються заробити кошти. Наше завдання – працювати з людьми, щоб вони розуміли, що ми маємо бути єдині у покликанні допомагати один одному», – підкреслив Максим Козицький.
Та закликав звертатись в правоохоронні органи зі заявами, якщо є випадки завищення вартості на житло чи незаконне виселення.