Львів

Львівські бібліотеки отримають книжки шрифтом БрайляМІСТО

Усі книги мають аудіоверсії. Їх озвучили понад 30 незрячих дітей з усієї України

Фото: Львівська міська рада

Завтра, 26 січня, львівським бібліотекам, спецшколі№100, онлайн-бібліотеці brailem та кільком спеціалізованим публічним книгосховищам передадуть книги шрифтом Брайля. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Для незрячих виготовили три книги:

  • «Кассандра» Лесі Українки (тираж 20 примірників у 2 томах);
  • «140 децибелів тиші» Андрія Бачинського (тираж 30 примірників у 2 томах);
  • «Ліга непарних шкарпеток» Галини Вдовиченко (тираж 60 примірників в 1 томі).

Також до трьох книг створили аудіоверсії. Над озвученням працювали понад 30 незрячих дітей з усієї України. У міській раді додають, що твори озвучив артист ВФ «Піккардійська терція» Ярослав Нудик, письменниця Галина Вдовиченко, актор театру і кіно Микола Береза, актори Національного театру імені Марії Заньковецької Олександра Бонковська,  В’ячеслав  Жуков,  Наталя  Лісова,  Альбіна Сотнікова,  Андрій  Сніцарчук, Ольга Бакус, Олександр Норчук, львівський музикант Ігор Харачко та інші.

Більшість книг, які створила львівська редакторка Катерина Івашутіна та її  помічниця, залишиться у Львові. Але значну частину тиражу передадуть до тих незрячих дітей з усіх куточків України, які працювали над створенням аудіоверсії, – пояснюють у міській раді.

Публікацію книг  шрифтом  Брайля та створення аудіоверсій тривало за  фінансової  підтримки  управління  соціального захисту Львівської міської  ради. Це здійснювали ГО «Фонд  реабілітації незрячих» та Ресурсниий центром НУ «Львівська політехніка».

Читайте також: Чи підуть учні 1-4 класів у Львові на дистанційне навчання: рішення – за директорами шкіл

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.


Джерело https://galnet.fm/lvivski-biblioteky-otrymayut-knyzhky-shryftom-brajlya/

Back to top button