Львів

Мери Берліна, Відня та Мадрида поспілкувалися з «липовим» Кличком: як працює діпфейк


Упродовж кількох днів міські голови трьох європейських столиць – Берліна, Відня та Мадрида – мали справу із діпфейком Віталія Кличка. Усім трьом довелося розмовляти із “фальшивим” мером Києва.

Так, сьогодні стало відомо, що міський голова Берліна впродовж пів години спілкувалася із несправжнім Кличком. За словами прессекретарки мера Берліна Лізи Фрікс, перші 15 хвилин розмови занепокоєння не викликали.

Підозри виникли після того, як «Кличко» почав наголошувати, що біженці намагаються отримувати соціальні виплати в столиці Німеччини. Розмову було перервано передчасно.

«На жаль, це частина реальності, що війна ведеться всіма засобами, зокрема онлайн, щоб цифровими методами підірвати довіру та дискредитувати партнерів та союзників України», – прокоментувала інцидент меркиня Берліна Франциска Ґіффай.

Фальшивість дзвінка підтвердили посол України в Німеччині Андрій Мельник і сам Віталій Кличко.

Пізніше виявилося, що це вже третій схожий випадок із Віталієм Кличком.

22 червня очільник столиці Австрії Міхаель Людвіг також став «жертвою» російської хакерської атаки і «поговорив» з київським колегою. Цю інформацію надали у мерії Відня.

А про те, як обдурили ще й мера Мадрида, розповів сам Віталій Кличко.

 «Вчора нібито від мого імені мерам кількох європейських столиць з фальшивої поштової адреси розіслали запити на спілкування через ZOOM. Оскільки наші друзі реагують оперативно і підтримують нас, мери Берліна та Мадрида погодилися на розмову. І за допомогою технології DeepFake з ними говорив зловмисник, видаючи себе за Кличка», — повідомив мер Києва.

Діпфейк (англ. deepfake; конкатенація слів deep learning («глибинне навчання») та fake («підробка»)) — методика синтезу зображення людини, яка базується на штучному інтелекті. Використовують для поєднання і накладення одних зображень та відео на інші зображення або відеоролики.

Для створення діпфейку збираються сотні годин відео з потрібною особою. А далі починають роботу нейромережі, які й генерують потрібне зображення.

Як користуються діпфейками у війні Росії проти України?

16 березня росіяни оприлюднили фіктивну «заяву президента Володимира Зеленського», в якій він нібито закликав українців припинити боротьбу та скласти зброю. Його активно розганяли проросійські Телеграм-канали та окремі ресурси, які зламали хакери.

Ще один приклад – відео, де “Путін” оголошує про укладання угоди про мир з Україною.

Щоправда, автор цього діпфейку одразу попередив своїх глядачів, що створив його у якості жарту. Проте вийшло дуже достовірно.

Як пише Центр стратегічних комунікацій інформацією, найближчим часом ворог готується запустити новий діпфейк з президентом Володимиром Зеленським.

 

 

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0

Source link

Back to top button