Львів

На Львівщині коронавірус штаму «Омікрон» підозрюють у близько 100 людейЛЮДИ

Відібрані зразки надіслали у Київ

Фото ілюстративне

Після святкового періоду на Львівщині зросла кількість випадків захворювання на коронавірус. Про це сьогодні, 14 січня, під час пресбрифінгу у Львівській ОДА повідомив очільник департаменту охорони здоров’я області Орест Чемерис.

Близько 100 зразків тестів з Львівщини скерували до Центру громадського здоров’я у Києві для визначення наявності в них штаму «Омікрон». Враховуючи досвід попередніх хвиль спалаху коронавірусу, можемо стверджувати, що до зростання захворюваності провокує мутація вірусу. Скоріш за все, у значної частини зразків, які скерували, підтвердять наявність штаму «Омікрон». Цей штам вже зафіксували в Україні, тож ми розуміємо, що чергова хвиля, яка вже розпочинається, буде спричинена саме ним, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Він тако додав, що коронавірус насамперед небезпечний для людей зі супутніми хворобами.

Він є чинником, який може спровокувати загострення цих захворювань, тому ми повинні пам’ятати що вакцинація в поєднанні з дотриманням карантинних обмежень можуть запобігти поширенню коронавірусу. Під час попередніх хвиль лише у 5-7% вакцинованих спостерігали важкий перебіг хвороби, – каже Орест Чемерис.

Як писав Galnet, першим, хто на Львівщині захворів на коронавірус штаму «Омікрон», був львівський депутат. Тут він розповів, як почувався на початку хвороби. 

Нагадаємо, «Омікрон» – п’ятий штам коронавірусу. Уперше його виявили у листопраді у ПАР, де спостерігається експотенційне зростання захворюваності на COVID-19. У цьому штамі в спайковому білку вірусу виявили до 30 мутацій.

Читайте також: На Львівщині почалася нова хвиля коронавірусу – головна епідеміологиня області

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.


Джерело https://galnet.fm/na-lvivshhyni-koronavirus-shtamu-omikron-pidozryuyut-u-blyzko-100-lyudej/

Related Articles

Back to top button