Львів

На місці старовинного пивзаводу у Калуші збудують житловий комплекс

Виробництво пива займатиме близько сьомої частини території житлового комплексу

Депутати Калуської міської ради під час позачергової сесії проголосували за будівництво житлового комплексу на місці старовинного пивзаводу. На 3 га заплановано побудувати 18 секцій дев’ятиповерхових житлових будинків. Для цього усі будівлі пивзаводу, крім солодовні, будуть знесені.

Про рішення депутатів Калуської міської ради затвердити проект будівництва багатоквартирних житлових будинків з закладами громадського призначення на території пивзаводу на вулиці Грушевського, 89-а повідомили Вікна. Це рішення було ухвалене на позачерговій сесії Калуської міської ради у понеділок, 13 вересня.

Попередньо 28 квітня 2021 року Калуська міська рада надала дозвіл на розроблення цього проекту. Його прийняли за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «ТД Калуський бровар». Тоді міська рада дала дозвіл на розробку проекту детального планування території площею 3,3653 га. Відомо, що земельна ділянка, на якій збираються побудувати житловий комплекс, перебуває в комунальній власності. Її в 2015 році передали в оренду ТОВ «ТД Калуський бровар» терміном на п’ять років — для обслуговування цілісного майнового комплексу пивзаводу.

Депутат Калуської міської ради Олександр Соколовський, який просив зняти з розгляду питання затвердження проекту, у своєму коментарі зазначив, що це може бути загроза історичній складовій Калуша в галузі пивоваріння.

«Поспілкувавшись з працівниками ТОВ «ВП Калуський бровар» дізнався, що пивоваріння за останній рік на підприємстві скоротилося на 80%, не зважаючи на попит калуського пива по Україні, люди в таких умовах не можуть працювати і основний кістяк “працівників-довгожителів” пивзаводу звільняються з роботи», – розповів депутат.

Відповідно до затвердженого проекту мають бути знесені всі будівлі заводу за винятком солодовні та збудовано 18 секцій дев’ятиповерхових житлових будинків, які розташуються трьома блоками.

Виробництво пива займатиме близько сьомої частини території (орієнтовно 0,5 га разом з закладом громадського харчування, де пиво можна буде покуштувати, і музеєм пива), а решту 3 га — піде під комплексну забудову.

Додамо, що довший час роком заснування пивзаводу у Калуші вважався 1649. Пізніше були знайдені архівні документи, які свідчать про існування у місті пивоварного виробництва щонайменше у 1565 році, тож наразі історію підприємства прийнято вести саме від цієї дати.

За даними Youcontrol, засновницею «ТД Калуський бровар» є іванофранківчанка Лариса Голосова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/na_mistsi_starovinnogo_pivzavodu_u_kalushi_zbuduyut_zhitloviy_kompleks_n1526243

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com