Львів

Орбан рятує себе і свою владу. Політолог-міжнародник про надзвичайний стан в Угорщині


Впроваджуючи надзвичайний стан в Угорщині, Орбан рятує в першу чергу себе і свою владу. Намагається  тримати під контролем фінансово-економічну ситуацію в країні та відібрати в опозиції можливості для критики.

Таку оцінку подіям в Угорщині в спецефірі NTA дав політолог-міжнародник Володимир Воля.

За його словами, причини надзвичайного стану в Угорщині можна розбити на два блоки.

Один із них – виправдання для внутрішньої аудиторії, чому уряд Орбана не погоджується на нафтове ембарго, чому існують суперечки із Євросоюзом та чому Угорщина, ймовірно, втратить якісь гроші із бюджету Євросоюзу. Також, за рахунок такого надзвичайного стану Орбан намагається переконати ЄС, що Угорщина справді опинилася в скрутній ситуації.

“Це один блок. Інший – внутрішньо-політичний. Орбан намагається втримати своє становище при владі і не допустити зміни електоральних настроїв. Війна, впровадження санкцій б’ють по економіці країни. А саме ставку на економічну складову і робив Орбан, щоб залишатися при владі дуже довго – аж до 2030 року. Згадайте дивний газовий контракт Угорщини з Росією на 10 років, з можливістю продовжити на 15 років, за дуже низькими цінами – навіть з урахуванням транспортування через Туреччину. Орбан у такий спосіб намагався егоїстично вирішити свої питання”, – пояснює мотиви очільника угорського уряду Володимир Воля.

Втім, каже, із початком війни в Україні, західними санкціями газові контракти більше не дозволяють Орбану тримати контроль над внутрішньо-політичною ситуацією. Угорці, в тому числі й ті, що голосували за Орбана, можуть розчаруватися.

“І де гарантія, що через пів року чи трохи більше в Угорщині не трапиться внутрішньо-політична криза, що призведе до нових виборів і падіння довіри до Орбана та його уряду. Орбан рятує в першу чергу себе, намагається тримати під контролем фінансово-економічну ситуацію, можливо, ввести якісь цінові обмеження та відібрати в опозиції можливості для критики”, – впевнений політолог.

За його прогнозом Угорщина і далі блокуватиме питання нафтового ембарго, тим паче, що тривають торги за гроші з Євросоюзом.

“Цей торг виглядає так: “Дайте нам гроші, щоб угорські нафтопереробні заводи можна було переобладнати для переробки неросійської нафти”. І Орбан робитиме все, щоб отримати від ЄС  якомога більше грошей на цей поступове переобладнання”, – впевнений Володимир Воля.

Нагадаємо, що сьогодні, 24 травня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про запровадження надзвичайного стану в країні через війну в Україні, яка, за його словами становить постійну загрозу для Угорщини, а також ставить під загрозу енергопостачання та фінансову безпеку економіки та сімей. Наголосив, що Угорщина повинна залишатися осторонь цієї війни та захищати фінансову безпеку угорських сімей.

Нагадаємо, що парламент Угорщини переобрав Віктора Орбана на посаді прем’єр-міністра. Орбан склав присягу вже вп’яте. У своїй промові він згадав про нібито втручання України у виборчу кампанію в Угорщині, а також про війну РФ проти України і санкції.

Угорщина є категоричним противником впровадження ембарго на російську нафту в Європі.

 

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0

Source link

Back to top button