Львів

ПАРЄ визнала, що рейс MH17 над Донбасом збила російська ракета

Парламентська асамблея Ради Європи визнала резолюцією, що малайзійський Boeing 777 рейсу MH17 у 2014 році був збитий російською ракетою. Про це йдеться у заяві ПАРЄ.

На думку ПАРЄ, найпереконливішим сценарієм є той, за яким літак був збитий російською ракетою «Бук», наданою військовим підрозділам, контрольованим РФ.

Крім того, Асамблея заявила, що вражена дезінформацією, яку поширюють російські органи влади щодо збиття цього літака.

«Замість надання достовірної інформації компетентним слідчим органам, російська влада поширює дезінформацію, у тому числі послідовні суперечливі версії подій, покликані створити плутанину. Як свідчать розвідувальні дані з відкритих джерел, опубліковані в численних звітах, російська влада навіть пішла так далеко, що подала маніпулятивні радарні, супутникові та інші дані, щоб приховати правду», – йдеться у повідомленні.

У ПАРЄ уточнюють, що версії про те, що український винищувач СУ 25 або МіГ 29 збив рейс MH17, або що в цьому винна українська ракета «Бук», випущена з території, яку контролює Київ, були ретельно спростовані.

Асамблея вчергове закликала Росію «сумлінно співпрацювати з розслідуваннями, включаючи надання належних супутникових і радіолокаційних даних про збиття, і офіційно вибачитися перед родичами жертв MH 17 за біль і страждання, спричинені дезінформацією».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/parye_viznala_shho_reys_mh17_nad_donbasom_zbila_rosiyska_raketa_n1545083

Back to top button