Львів

Повернули автентичну красу: іконостас із жовківської церкви Святої Трійці відреставрували


МІСТО

Іконостас планують повернути у церкву

Усі фото: Galnet

Сьогодні, 11 червня, у музеї Івана Георгія Пінзеля у Львові презентували відреставрований іконостас із жовківської церкви Святої Трійці. У музеї відкрили виставку, на якій представили частину найвиразніших відновлених фрагментів іконостаса.

Іконостас датований XVII‒XVIII століттям, його автори ‒ іконописці «Жовківського іконописного осередку», які належали до кола Івана Рутковича із церкви Святої Трійці у Жовкві.

Читайте також: У Жовкві українську історію та культуру популяризує вусатий «хобіт»

Реставрація іконостаса тривала два роки ‒ з 2019 по 2021, відбувалося це у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Сьогодні у нас надзвичайно важлива подія. Фахівці Львівської філії відреставрували черговий раз іконостас, тому що він не один. Це шедевр світового значення! Завдяки їм сотні унікальних предметів прикрашають наші музеї Західної України… Я хочу привітати своїх колег, тому що реставрувати знакові предмети ‒ удача, бо не завжди вдається, щоб цілий іконостас був на реставрації. Це доля, це подарунок долі, ‒ зазначила генеральна директорка Національного науково-дослідного реставраційного центру України Світлана Стрєльнікова.

Цю виставку також планують показати у відділі Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницього у Жовкві. Потім іконостас повернуть у церкву Святої Трійці.

Додамо, церква Святої Трійці входить до переліку 16 церков польсько-українського прикордоння, її внесли у Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як об’єкт транскордонного місця «Дерев’яні церкви Карпатського регіону Польщі та України».

Читайте також: У Львові реставрують унікальну середньовічну ікону «Страшний суд» (Фото)

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.

Джерело https://galnet.fm/povernuly-avtentychnu-krasu-ikonostas-iz-zhovkivskoyi-tserkvy-svyatoyi-trijtsi-vidrestavruvaly/

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com