Львів

Президенту Чилі загрожує імпічмент після публікації Pandora Papers

Опозиція в Чилі почала процедуру імпічменту президенту Себастьяну Піньєрі у зв’язку з можливими порушеннями під час продажу гірничодобувної компанії. Нові подробиці угоди були розкриті у Pandora Papers.

Як повідомляє The Guardian, сім’я Піньєри продала свою частку в проекті родовища «Домінга» у 2010 році його близькому другу і діловому партнеру Карлосу Альберто Делано. Розслідування документів Pandora виявило докази, що дозволяють припустити, що частина платежу містила пункт, який вимагає від уряду не посилювати заходи з охорони довкілля в районі, пропонованому для шахти на півночі Чилі. Державна прокуратура Чилі заявила, що почне розслідування можливих звинувачень в корупції та податкових порушеннях, пов’язаних з продажем.

Піньєра відкинув звинувачення і заявив, що порушень не було.

Лівий депутат нижньої палати та один з ініціаторів процедури імпічменту Хайме Наранхо сказав, що Піньєра «відкрито порушив конституцію … серйозно підірвав честь нації».

Остання пропозиція про імпічмент президенту може бути винесена на голосування Конгресу перед першим туром загальних виборів в Чилі 21 листопада. Якщо він схвалений нижньою палатою, він переміщається в сенат, де він повинен бути схвалений більшістю у дві третини голосів.

Що таке Pandora Papers?

Міжнародний проект журналістів-розслідувачів, які вивчають секретні активи, таємні угоди та приховані статки найбагатших людей з усього світу, про які стало відомо після глобального витоку документів – 2,94 терабайтів фінансових даних.

Над документами працювала команда з понад 600 журналістів із 117 країн – члени незалежної міжнародної мережі розслідувачів The International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ), які раніше розслідували Panama Papers, Paradise Papers та FinCEN. Україну в цьому проекті представляло «Слідство.інфо».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/prezidentu_chili_zagrozhuye_impichment_pislya_publikatsiyi_pandora_papers_n1528225

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com