Львів

Причини зниження світових цін на продовольство — ООН — Варта 1


Світові ціни на продовольство знизились у липні, після рекордного зростання.

Як пише «Голос Америки», про це свідчить Світовий Індекс продовольства, який публікує продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO).

«Зниження цін на продовольство з дуже високих рівнів є гарною новиною, особливо коли йдеться про доступ до їжі», — заявив головний економіст FAO Максімо Тореро.

Новини про домовленість щодо українського зерна стали важливим фактором такого зниження, прокоментували в організації. Світові ціни на пшеницю в липні знизились на 14,5 %, а на кукурудзу — на 10,7 % частково в результаті домовленості про розблокування експорту зерна з портів Чорного моря, а також через збір врожаю в північній півкулі.

Однак є велика непевність щодо подальшої динаміки цін, зокрема через високі ціни на добрива, які впливають на прогнози врожаю та добробут фермерів, негативний світовий прогноз та рух валют.

За словами Тореро, все це створює серйозну напругу для світової глобальної безпеки.

Читайте також

Злочинцем виявився 29-річний уродженець Туви з чеченського батальйону «Ахмат»

В окупованих містах Луганської області росіяни активізували насильницьку мобілізацію

Дійство запалення «вічного вогню» відбулось після урочистого концерту на зруйнованій «Азовсталі»Джерело https://varta1.com.ua/news/prichini-znizhennya-svitovih-cin-na-prodovolstvo—oon_351190.html

Back to top button