Львів

Росія може почати війну з країнами НАТО. Експерт про те, що стане поштовхом


Якщо президент Росії Володимир Путін відчуватиме, що зазнає краху в Україні, то, швидше за все, почне війну і з країнами НАТО.

Такий сценарій подій не відкидає голова ради резервістів командування Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

“Він це може зробити, щоб для внутрішньо-політичного ринку продати свою поразку. Мовляв, програли НАТО. Щоб не довелося визнавати поразку Україні”, –  пояснив він в ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” на NTA.

Щодо блокування шляху у Калінінградську область, то це не було самостійне рішення Литви, а усього ЄС. Зрештою, Литва, яка є країною НАТО, має гарантії про її територіальний захист у випадку нападу, – наголосив Тимочко. Також нагадав, що в Литві зараз розміщені кілька військових баз США, добре розгорнута система ППО.

“Тож якщо Путін наважиться нападати на Литву, то стільки для того, щоб проторувати шлях у Калінінград, як для того, щоб зберегти якесь внутрішнє лице, перейти у консервацію і не дати розпадатися Росії. Бо якщо Росія програватиме Україні, та ще й яскраво програватиме, то відбудеться внутрішній розкол. А НАТО можна подати як ворога, від якого захищаються”, – висловив думку Іван Тимочко.

Зазначимо, що в ефірі телеканалу NTA військовий аналітик Олександр Коваленко розповів, що Росія має сценарій прокладення сухопутного коридору до Калініградської області через територію Литви та Польщі.

Нагадаємо, що минулого тижня Литва заборонила транзит санкційних товарів між Росією та Калінінградською областю. Губернатор Калінінградської області Антон Аліханов заявив, що під забороною опинилися 40-50% номенклатури вантажів.

Відтак, міністерство закордонних справ Росії заявило, що Вільнюс має скасувати такий крок, пригрозивши, що “РФ залишає за собою право вжити заходів для захисту”.

 

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0

Source link

Back to top button