Львів

Росіяни під час окупації зробили живий щит з 350 жителів села на Чернігівщині

Злочини росіян фіксують експерти Міжнародного кримінального суду

Під час російської окупації села Ягідне на Чернігівщині росіяни сформували живий щит з 350 жителів. Людей утримували в підвалі місцевої школи, розповіли в прес-службі Чернігівської обласної прокуратури.

«Попередньо встановлено, що з 3 по 31 березня 2022 року в підвалі Ягіднянської філії Куличівської загальноосвітньої школи Іванівської сільради Чернігівського району окупанти утримували мирних мешканців. У приміщенні площею 197 м кв. майже місяць перебувало понад 350 місцевих, з яких 77 дітей, у тому числі 5 немовлят. Наймолодшій дитині було півтора місяця, а найстаршому за віком заручнику – 93 роки», – розповіли в прокуратурі.

Жителів використовували як живий щит, оскільки у приміщенні навчального закладу окупанти організували «штаб».

Прокурори області спільно з експертами Міжнародного кримінального суду продовжили фіксувати воєнні злочини Росії на території Чернігівщини. До реєстру внесли і цей злочин військових країни-агресора.

«Через нелюдські умови утримання – відсутність достатнього простору, санітарних умов, доступу до повітря, їжі, води – померли 10 людей похилого віку», – додали в прес-службі прокуратури.

Сімох жителів Ягідного загарбники розстріляли. У населеному пункті, який налічує 180 будинків, знищили 16, 148 було пошкоджено.

«Як свідчать очевидці, під час окупації російські військові грабували будинки мешканців села. Викрадено пральні машини, телевізори, мікрохвильовки, електрочайники та інші цінні речі», – розповіли в прокуратурі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/rosiyani_zrobili_zhiviy_shhit_z_350_zhiteliv_sela_na_chernigivshhini_n1543234

Back to top button