Львів

Шмигаль пояснив, що для України означає статус кандидата в ЄС — Варта 1


Статус кандидата відкриває Україні ширший доступ до програм та фондів ЄС, а також до залучення нових інвестицій, оскільки бізнес тепер розглядатиме Україну як потенційного члена Євросоюзу та перспективний майданчик для стартапів.

Історичний день для України. Усі 27 країн-членів Європейського Союзу підтримали надання нашій державі статусу кандидата на вступ у ЄС. Українці своїм героїзмом та відданістю демократичним цінностям однозначно заслужили бути в колі великої європейської родини.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 «Україна подолала довгий шлях трансформації в європейську країну з вільною ринковою економікою, розвиненою демократією та повагою до прав і свобод людини. Отримання статусу кандидата засвідчує успішність впровадження реформ та значний прогрес у наближенні до європейських стандартів. Ми вже розпочали інтеграцію у внутрішній ринок ЄС. Маємо підписані авіаційний та енергетичний »безвізи«, близькі до укладення митного, промислового та цифрового», – повідомив він.

Статус кандидата, за словами Шмигаля, є важливим сигналом для всіх українців, що наше спільне майбутнє — це Європейський Союз, а процес вступу до ЄС стане невід’ємною частиною шляху відновлення нашої країни. Крім того, це відкриває Україні ширший доступ до програм та фондів ЄС, а також до залучення нових інвестицій, оскільки бізнес тепер розглядатиме Україну як потенційного члена Євросоюзу та перспективний майданчик для стартапів.

«Подальший вступ нашої країни в ЄС дасть переваги для всіх сторін. Україна може гарантувати європейську продовольчу безпеку, сприяти пришвидшенню »зеленого« переходу та зменшенню енергетичної залежності від Росії, зробити вагомий внесок в економічний розвиток та цифровізацію Європи. Дякуємо Європейській раді за позитивне рішення. Розраховуємо на підтримку наших партнерів з ЄС в досягненні високих критеріїв членства та відбудові країни», – резюмував він.

Нагадаємо, що Україна офіційно отримала статус кандидата в ЄС.

Читайте також

Президент України записав відеозвернення з цієї нагоди

Лідери Європейського союзу затвердили рішення надати Україні статус кандидата на вступДжерело https://varta1.com.ua/news/shmigal-poyasniv-shcho-dlya-ukrayini-oznachaie-status-kandidata-v-ies_348856.html

Back to top button