Львів

Термобілизна та протеїнові батончики: як уникнути переохолодження

[ad_1]


ЛЮДИ

Якщо людина більше не тремтить, це не означає, що вона зігрілася

Фото умовне: storozhynets.info

У Львівській області знижується середньодобова температура. Уже через місяць – зима. Відтак, щоб убезпечити себе від переохолодження потрібно знати певні правила. У Пошуково-Рятувальній Волонтерській Асоціації Sarva розповіли Galnet декілька корисних порад для тих, хто збирається у ліс чи гори, у похід чи на прогулянку в холодну пору року.

Серед основних ознак переохолодження:

  • утруднена мова (бурмотіння, запинання, уповільнення вимови);
  • тремтіння, озноб;
  • зміна у поведінці (зокрема, людина стає мовчазною й тихою).

Якщо людина більше не тремтить, але втрачає координацію, починає скидати одяг та поводиться непослідовно, то в неї серйозне переохолодження. – Зауважив у коментарі Galnet керівник SARVA Олексій Геращенко.

Він також розповів, від яких факторів залежить переохолодження.

ПОГОДА

Вітер, дощ, низька температура повітря можуть спровокувати переохолодження. Важливо в таких умовах не залишатися на відкритому просторі й знайти притулок, розвести багаття. Якщо в одного з членів групи є ознаки переохолодження, не зупиняйтеся одразу задля надання йому допомоги. Це може наразити на небезпеку інших. Спробуйте знайти місце, безпечне для всіх.

ОДЯГ

Правильний одяг допоможе уникнути переохолодження в найсуворіших умовах. На людині має бути декілька шарів, які утримують тепло й відводять вологу від шкіри. Тому дуже важливо не одягати білизну з бавовни, яка, навпаки, дуже добре утримує рідину біля шкіри. Оберіть речі з тонкої вовни, поліестеру або поліпропілену. Такий одяг можна придбати у магазинах термобілизни. У реальності ж бавовна знижує температуру тіла, тому що не дає поту «відійти» від шкіри.

ХАРЧУВАННЯ

Переохолодження – нездатність організму виробляти достатньо енергії, щоб підтримувати температуру тіла. Для цього потрібні калорії. Саме тому дуже важливо не бути голодним. Завжди необхідно мати запас їжі, особливо калорійних снеків.

АКТИВНІСТЬ

Класичний засіб зігрітися – робити фізичні вправи, бо енергія рухів переходить у тепло. При переохолодженні дуже важко змусити себе рухатися. Проте це необхідно. Це можуть бути махи руками чи біг на місці. Перерви між активностями мають бути невеликими, щоб тіло не втрачало тепла.

Часто від переохолодження страждають бездомні люди. У важких випадках треба залишатися з потерпілим на місці, зігріти його:

  • додати кілька шарів до одягу;
  • перевірити, чи не змок один із предметів одягу. Якщо так – замінити його на сухий;
  • дати йому гарячий напій та калорійну їжу;
  • попросити потерпілого рухатися.

Після надання першої допомоги, потрібно викликати лікаря чи відвести людину у спеціальний пункт обігріву.

Про те, де у Львові допомагають бездомним людям із переохолодженням Galnet раніше писав ТУТ.

Читайте також: Облаштовують будки, годують теплою їжею: як у Львові допомагають бездомним тваринам не замерзнути

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.[ad_2]

Джерело https://galnet.fm/termobilyzna-ta-proteyinovi-batonchyky-yak-unyknuty-pereoholodzhennya/

Схожі новини

Back to top button