У липні 2022 року компанія Work.ua опитала 20 тисяч працівників різних галузей, щоб дізнатися як війна вплинула на ринок праці в Україні. Основні галузі, які охоплює опитування:
- готельно-ресторанний бізнес, туризм;
- логістика;
- медицина, фармацевтика;
- сільське господарство, агробізнес;
- торгівля (магазини, супермаркети);
- фінанси, банківська справа.
Згідно з результатами опитування, негативний вплив війни відчули на собі 30% респондентів, яких скоротили чи звільнили (19%), або закрилася сама компанія (11%). Та більшість роботодавців зберегли робочі місця своїм працівникам: 33% респондентів відповіли, що компанія спочатку призупинила свою діяльність, але потім працівники повернулися до роботи; 27% опитаних розповіли, що війна ніяк не вплинула на їхню зайнятість.
На запитання «Як війна вплинула на вашу зарплату?» чверть опитаних зазначили, що зарплата не змінилася, а в 16% – скоротилася незначно, про значне скорочення зарплат сказали 36% опитаних. Водночас у 3% респондентів зарплата збільшилася.
Майже десята частина компаній прив’язала зарплати до курсу іноземної валюти, решта – продовжує платити зарплати у гривні, незалежно від курсових коливань.
Більшість працівників (65%) не отримують бонуси за свою роботу. Найпопулярніший вид бонусу – до 20% від зарплати (це 16% респондентів).
Чоловіки зі знанням англійської заробляють більше
З відповідей опитаних працівників, що вказали стать, видно, що за 8-ма дослідженими посадами з 12-ти чоловікам платять більше, ніж жінкам.
Наприклад, кухарю вищої категорії чоловічої статі платять 18 000 грн, а жінці – 15 000 грн, професійний менеджер з продажу чоловік заробляє 22 000 грн, а жінка – 18 000 грн. На посадах бухгалтерів, економістів, касирів, офіс-менеджерів, офіціантів і продавців-консультантів в основному працюють жінки, тоді як чоловіків більше серед комірників і комплектувальників. За іншими посадами розподілення між жінками й чоловіками не має значної різниці.
Також спостерігається взаємозв’язок між освітою й розміром зарплати. Наприклад, продавці-консультанти з вищою освітою отримують вищу зарплату, як і агрономи.
Майже половина респондентів вивчала англійську мову і володіє нею на елементарному рівні й вище. Трохи більше 6% з них знають мову на високому рівні. При цьому рівень зарплати може бути напряму пов’язаний зі знанням мови, бо дає спеціалісту змогу працювати з іноземними клієнтами.
Найвищі зарплати у менеджерів з продажу з рівнем англійської Proficient та Advanced. Щоб отримувати більше, треба володіти мовою досконало або на просунутому рівні. Усі інші рівні не дають суттєвих переваг.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter