Львів

У Червонограді презентували проєкт з трансформації вугільної галузі за підтримки Німецького уряду


Німецькі партнери презентували проєкт «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» та основні напрямки його реалізації на найближчі роки. План проєкту стосується справедливої трансформації вугільних регіонів, зокрема й на Львівщині. Основну увагу зосередили на тому, щоб створити нові можливості для жителів вугільних громад та працівників вугільних підприємств.

У консультативній зустрічі взяли участь представники компанії GIZ, Кабінету Міністрів України, місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування,  державних вугільних підприємств та громадських організацій.

В онлайн режимі взяли участь представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства та департаменту економічної політики  Львівської ОВА.

«В умовах збройної агресії росії проти України питання енергетичної безпеки країни постало дуже гостро. Львівщина готова до виклику, який постав перед нею в контексті зеленого переходу і необхідності реформування вугільного сектору. Для успішного проведення реформ потрібно здійснити низку стратегічних кроків.

Для нас вкрай важливим є досвід і підтримка Німеччини і Європейського Союзу для успішного закриття шахт і трансформації вугільних регіонів, адже в Червоноградському регіоні функціонує 7 шахт, а річний обсяг сплаченого підприємствами вугільної галузі податку на доходи фізичних осіб  становить понад  30% від загальних надходжень у бюджет м. Червонограда.

Сьогодні, нестабільність світових ринків енергоресурсів спричинених діями держави агресора – росії, вимагає запровадження антикризових планів в енергетиці, які б передбачали стимули для обмеження споживання природного газу, що має допомогти зменшити залежність країни від російських енергоресурсів», – наголосили у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства.

В межах зустрічі наголосили, що трансформацію вугільних регіонів важливо супроводжувати створенням нових економічних стимулів, щоб на базі підприємств вугільної галузі з’явилися нові конкурентоспроможні кластери, адже обраний регіон має відповідну інфраструктуру.Джерело https://vbusk.com/economika/u-chervonohradi-prezentuvaly-proiekt-z-transformatsii-vuhilnoi-haluzi-za-pidtrymky-nimetskoho-uriadu.html

Back to top button