Не всі магніти вдалося дістати ендоскопічно, тож дитину довелося оперувати
Хірурги столичного «Охматдиту» врятували 12-річного хлопця, який проковтнув 20 магнітів від конструктора. Магніти потрапили у різні частини шлунково-кишкового тракту і з’єдналися між собою, що становило велику загрозу для дитини. Хлопця довелося оперувати.
Коли до спеціалістів лікарні звернулися батьки дитини зі скаргою на біль у животі, їх після збору анемнезу скерували на обстеження. На рентген-знімку спеціалісти побачили у травному тракті сторонні тіла, у яких впізнали магнітний конструктор. 20 магнітів знаходились у різних частинах шлунково-кишкового тракту, проте були зʼєднані між собою, повідомили в лікарні.
Магніти були у різних частинах шлункового-кишкового тракту і зчепилися між собою
Консиліум лікарів вирішив провести невідкладне оперативне втручання, бо кожна година очікування могла погіршити стан пацієнта. Адже ці магніти притягувалися один до одного і защемлювали тканин. Це могло призвести до виникнення зони некрозу (змертвіння), перфорації порожнистих органів, шлунково-кишкові непрохідності тощо.
Спершу за порятунок хлопчика взялася команда спеціалістів відділення ендоскопії. Вони дослідили слизові оболонки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки (езофагогастродуоденоскопія) і виявили магніти, що були зчеплені між собою. Медикам вдалося захопити перший магніт і витягнути його разом із ланцюжком з 18 елементів конструктора.
Це магніти. які хірурги витягнули з травного тракту хлопця
Утім, один магніт залишився й спеціалісти не мали змоги видалити його ендоскопічно. Довелося хлопчика оперувати. Хірурги зробили лапаротомію і ретельну ревізію органів черевної порожнини, під час якої виявили п’ять перфоративних отворів та останній 20 елемент конструктора. Всі отвори вони закрили, а магніт видалили.
Хлопчика врятували. Зараз він проходить післяоперцаіне лікування і реабілітацію.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter