Львів

У Львові для переселенців проводитимуть безкоштовні екскурсії містомДля переселенців у Львові проведуть безкоштовні екскурсії. 

Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, екскурсоводи та музеї в межах проєкту «Прогулянки Львовом» за два місяці провели майже 300 екскурсій для львів’ян та тих українців, які через війну переїхали до Львова. Враховуючи популярність, прогулянки відбуватимуться й у червні.

Під час «Прогулянок Львовом» професійні екскурсоводи міста пропонують свої екскурсії за доступною ціною, за добровільний внесок або безкоштовно (для осіб, які не мають змоги оплатити).

Теми прогулянок різноманітні: «Військова історія Львова XIII-XVIII століть», «7 чудес Львова», «Інста-екскурсія», «СТРІТ-АРТ тур», «Львів очима видатних львів’ян», «Бейкер стріт по-львівськи», «Вілли Кастелівки» та багато інших. З переліком всіх екскурсій можна ознайомитися за посиланням.

Екскурсовод Наталія Зубик розповіла, як формувала теми своїх «прогулянок Львовом».

«Тему підбирала так, щоб було і цікаво, і пізнавально, і на часі. До прикладу, ви хочете дізнатися звідки у нашої нації такий героїзм? – Тоді запрошую до екскурсії на тему «Українські Супергерої». Хочете, розкажу, як Львів багаторазово захищався від ворогів і виживав під час облог? – Тоді запрошую на прогулянку «Мілітарний Львів або нескорене місто». Зауважила, що екскурсія про XX ст. була найпопулярнішою. Прогулявшись з героями цієї доби людей цікавило глибше занурення, бо зрозуміли, екскурсія – це найлегший спосіб пізнати історію.

Під час екскурсій навіть на серйозну тему відступає напруженість та приходить розуміння, що «хтось колись зміг, вижив, переміг» це додає настрою, що і ми зможемо. Впевнена, що проєкт «Прогулянки Львовом» когось вчить, комусь покращує настрій, когось заспокоює, а в когось розбудив приспані відчуття гордості за свою землю», – зазначає Наталія Зубик.

Всі екскурсії обмежені у часі та кількості осіб у зв’язку із воєнним станом. У разі сповіщення про повітряну тривогу під час прогулянок екскурсоводи запропонують пройти в укриття.  Для всіх учасників екскурсії обов’язковим є наявність паспорта громадянина України, або документів, які посвідчують особу. 

У програмі можливі зміни та доповнення, тож стежте за оновленнями на сайті. 

Читайте також: Черги на кордонах, розселення переселенців та інші новини Львівщини за добуSource link

Back to top button