Львів

У Німеччині знайшли жетон солдата зі Львова, якого 80 років вважали зниклим безвісти


Усі фото: фейсбук-сторінка Дмитра Кулеби

На півночі Німеччини, Міністерство закордонних справ знайшло жетон солдата Івана Пастернака, якого 80 років вважали зникли безвісти. Також знайшли жетони та останки кількох солдатів з України. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Іван був кравцем. У 1941 році, коли Третій рейх напав на СРСР, чоловіку було 33 роки. Спершу його мобілізували. Потів він потрапив у полон, а згодом його відправили до Німеччини. Рідні нічого не знали. Вони втратили з ним зв’язок і не знали про його долю. Після війни вони отримали коротку звістку: «Пропав безвісти», – розповів міністр закордонних справ.

Жетон Івана Пастернака знайшли у 2021 році, пише Дмитро Кулеба. Тоді в одному з районів Бремена розпочали підготовку до промислового будівництва. Будмайданчик мав бути розташований на місці колишнього кладовища часів Другої світової війни. Це було місце поховання радянських військовополонених і примусових робітників, яке ще називали російським кладовищем.

Українські дипломати у Генеральному консульстві України в Гамбурзі розуміли, що серед радянських військовополонених та примусових робітників могли бути українці. Дипломати та місцеві активісти звернулися до місцевої влади та добилися призупинення будівництва, – пояснив міністр закордонних справ.

У серпні 2021 року розпочали археологічні розкопки, у яких взяли участь студенти-археологи КНУ імені Тараса Шевченка. Українські студенти виявили перші знахідки, а саме: кості та солдатські номерні жетони. Студент Олександр Глущенко знайшов жетон №14683. Він належав Івану Пастернаку.

В грудні дослідники Національного музею історії України у Другій світовій війні знайшли у Львові сім’ю Івана – його доньку Марію Іванівну та трьох онуків, Василя, Лідію та Галину, – написав Дмитро Кулеба

Також на кладовищі знайшли останки Сергія Селика (Зелика) з Київської області та Миколи Ковальчука з Волині.

Дмитро Кулеба додав, що розкопки триватимуть до березня 2022 року.


Джерело https://galnet.fm/u-nimechchyni-znajshly-zheton-soldata-zi-lvova-yakogo-80-rokiv-vvazhaly-znyklym-bezvisty/

Back to top button