Львів

Україна і НАТО посилять співпрацю у кіберпросторі після нещодавньої хакерської атаки

НАТО і Україна підпишуть угоду про посилення співпраці у кіберпросторі у відповідь на масштабну хакерську атаку на української урядові сайти, яка сталася у ніч із 13 на 14 січня. Про це повідомив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберґ, йдеться у його заяві на сайті Північноатлантичний альянсу.

Найближчими днями НАТО та Україна підпишуть угоду про посилення співпраці у кіберпросторі, заначнив Столтенберґ. З його слів, вона включатиме надання доступу Україні до платформи НАТО з обміну інформацією про шкідливі комп’ютерні програми.

«Я рішуче засуджую кібератаки на український уряд. НАТО тісно співпрацює з Україною протягом багатьох років, щоб допомогти посилити її кіберзахист. Кіберексперти НАТО в Брюсселі обмінюються інформацією зі своїми українськими колегами щодо поточної шкідливої кіберактивності. Експерти-союзники в країні також підтримують українську владу на місцях», – зазначив Столтенберґ.

Масштабна кібератака на українські урядові сайти сталася у ніч із 13 на 14 січня. Не працювали сайти Міністерстві освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Державної служби надзвичайних ситуацій, Кабінету міністрів, Міністерства енергетики, Державної інспекції ядерного регулювання.

На частині ресурсів на головній сторінці було розміщено повідомлення трьома мовами: російською, українською та польською. У повідомленні йшлося про те, що «особисті дані українців злито у мережу». Водночас СБУ запевнила, що витікання персональних даних не сталося.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/ukrayina_i_nato_posilyat_spivpratsyu_u_kiberprostori_pislya_neshhodavnoyi_hakerskoyi_ataki_n1533902

Related Articles

Back to top button