Львів

Вантажні перевезення між Україною і ЄС не потребуватимуть дозволів15:35 26 червня 2022 р.

Україна 29 червня підпише угоду про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень із Євросоюзом, так званий “транспортний безвіз”.

Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм в ефірі інформаційного телемарафону у суботу, 25 червня, пише Dailylviv.com. Після підписання угоди вже не будуть потрібні дозволи на перевезення між Україною та ЄС, а також між країнами ЄС для українських перевізників.

Необхідність отримання дозволів залишиться лише з країнами, які не входять до ЄС і продовжують дотримуватись режиму дозвільного характеру. З такими країнами Україна веде перемовини щодо скасування дозволів на перевезення. “У нас є домовленості з Туреччиною, Азербайджаном, Казахстаном. Я сподіваюсь, що буде і з іншими країнами”, – сказав Мустафа Найєм.

Він прогнозує збільшення в Україні вантажних перевезень автотранспортом у 5-7 разів порівняно з періодом до 24 лютого, оскільки через блокування українських портів майже 75 відсотків вантажів не можуть виїхати. “Якби залишалась дозвільна система, ми вимушені були б брати дозволи. І тоді, я думаю у серпні, зупинилися б повністю вантажні перевезення”, – наголосив Найєм, нагадавши, що через нестачу дозволів з жовтня 2021 року зупинився рух вантажного транспорту у бік Польщі, і як наслідок “втрати України склали до 500 мільйонів євро”. 

Чому Мінінфраструктури допустило таку ситуацію з Польщею, Найєм не пояснив.

Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала дозволити українцям, які перебувають у ЄС за режимом тимчасового захисту, продовжити користуватися їхніми водійськими посвідченнями, виданими в Україні. Водночас українським водіям вантажівок і автобусів, які користуються тимчасовим захистом, пропонують подовжити дію виданих в Україні сертифікатів професійної компетентності, пройшовши короткі курси і склавши тест.Джерело https://dailylviv.com/news/ekonomika/vantazhni-perevezennya-mizh-ukrayinoyu-i-ies-ne-potrebuvatymut-dozvoliv-100603

Back to top button