Львів

Встановлено ще одного російського військового, підозрюваного у звірствах на Київщині — Варта 1


Черговий підозрюваний із звірської 64 окремої мотострілецької бригади рф — ідентифіковано командира роти, який наказував вбивати цивільних на Київщині. Про це повідомила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова у «Facebook».

«Це 30-річний старший лейтенант Василь Литвиненко — командир роти 64 окремої мотострілецької бригади Сухопутних військ зс рф у складі 35 загальновійськової армії. Прокурори Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області спільно із поліцейськими викрили його у порушені законів та звичаїв війни, поєднаному з вбивством», — йдеться у повідомленні.

Він був «старшим» під час окупації Липівки, Бучанського району, Київської області. Без його дозволу мешканці села не могли вийти з дому по воду. Він розпоряджався навіть тим, чи можна людям надавати меддопомогу.

«Слідство встановило, що на виконання злочинних наказів командира роти, підлеглі військовослужбовці з автоматичної вогнепальної зброї поранили беззбройного цивільного чоловіка похилого віку прямо на його подвір’ї. На цьому вони не зупинились — невдовзі загарбники вже з танку розстріляли будинок, де був поранений ними мешканець. Він згорів разом із рідним домом», — додала Ірина Венедіктова.

Генпрокурор зазначила, що встановлюються й інші співучасники цих злочинів, а також причетність Литвиненка до поранення ще двох цивільних мешканок Липівки та руйнування 18 житлових будинків у селі.

«Якщо ви впізнали цього військовослужбовця рф та маєте інформацію про інші його злочинні «подвиги» в Україні — сповіщайте на наш єдиний доказовий хаб https://warcrimes.gov.ua/ або звертайтеся до Київської обласної прокуратури: 097-053-04-65, 097-838-31-87, 050-107-66-75», — йдеться у повідомленні.

Читайте також

Жахлива цифра

Були і героїчні подвиги і, на жаль, багато втрат

Західні експерти та аналітики звертають увагу на те, що росії доводиться змінювати стратегію та перейти від спроб блискавичних та швидких перемог до війни на виснаженняДжерело https://varta1.com.ua/news/vstanovleno-shche-odnogo-rosiyskogo-viyskovogo-pidozryuvanogo-u-zvirstvah-na-kiyivshchini_346830.html

Back to top button