Львів

“Випустили вісім куль у машину”: у Львові лікують жінку з Луганщини з наскрізним пораненнямІсторія родини, яка потрапила під обстріли, коли рятувалася із Гірського, що на Луганщині.

24 травня у пресслужбі Львівської міськради опублікували історію 68-річної жінки з Луганщини, яка отримала наскрізне поранення під час евакуації і дивом вижила. Зараз її лікують у Львові. 

Олександр і Валентина вирішили евакуюватись із Гірського, що на Луганщині, коли обстріли і бомбардування почастішали. 18 травня під час виїзду із міста автомобіль впритул обстріляли росіяни. російські військові випустили вісім куль у машину, в якій їхало четверо цивільних людей. Жінка, чоловік, його сестра та водій отримали поранення. 

Чоловіку Олександру ворожа куля травмувала стегно, а його сестра отримала осколкове поранення шиї, водій – осколкові поранення.  Їм також надали необхідну допомогу в місцевому госпіталі. Найважче наскрізне поранення отримала 68-річна Валентина. 

“Нас просто повністю обстріляли – вісім куль в лобове скло. У нас була звичайна цивільна машина. Після обстрілу ми вже не могли самі вибратись з машини, тому військові нас забрали і доправили у місцевий шпиталь. На допомогу нам довелось чекати декілька годин”, – зазначила пані Валентина. 

Жінка одразу й не зрозуміла, яке поранення отримала. Втім, як і медики у місцевому польовому шпиталі, – зазначив чоловік Валентини – 68-річний Олександр. Повноцінно прооперувати жінку і стабілізувати її стан українські лікарі змогли лише ввечері в іншому місті. 

“Ми прикрили живіт, бо саме тут бачили поранення. Жінка лежала на спині, і ми не знали, що куля насправді пройшла через спину, а вийшла через живіт. У Гірському, у воєнному госпіталі, нам надали першу допомогу, але лише обробили рану попереду, бо ніхто не побачив, що є ще пробита спина. У Бахмуті жінці зробили операцію”, – розповів чоловік. 

Коли Бахмут розпочали обстрілювати, жінку з чоловіком довелось евакуювати до Львова. Тут лікарі прооперували її повторно, адже під час обстеження виявили проблеми із хребтом. Зараз Валентина відновлює сили після операції, а її чоловіку медики ще надають відновну терапію після поранення у стегно. 

Валентина розповіла, що внаслідок поранення втратила багато крові. Однак ні на мить не втрачала надії на одужання. Жінка вірить, що в її родині, як і в кожній українській родині, все налагодиться, бо за нами – правда і перемога. 

Зазначають, що за час війни до лікарень Львова евакуювали понад дві тисячі поранених українців, що стали жертвами російської агресії. Тут вони отримують подальше лікування і реабілітацію.

Читайте також: Львівські хірурги провели надскладну операцію новонародженому хлопчикові

Фото на головній: пресслужби Львівської міськрадиSource link

Back to top button