Львів

Європол викрив мережу платформ, які пов’язані з викраденням українських біженців


У Євросоюзі 14 країн об’єднали зусилля, щоб боротися зі зловмисниками, які використовують війну в Україні для торгівлі людьми, викрадення та використання у своїх цілях вимушених переселенців.

Про це повідомляє Європол.

Зокрема, 23 травня 2022 року EMPACT організував спільний хакатон проти злочинних мереж, які заманюють українських біженців до сексуальної та трудової експлуатації через вебсайти та платформи соціальних мереж.

Онлайн-розслідування зосереджувалось на моніторингу постів, які пропонують допомогу біженцям у транспортуванні, розміщенні та влаштуванні на роботу. Фахівці відстежували й сайти знайомств та рекрутингові сайти, а також платформи, які пропонують сексуальні послуги.

Впродовж дня слідчі шукали підозрілу рекламу, орієнтовану на українських біженців, вивчали повідомлення, отримані від громадян та аналізували всі індикатори потенційної торгівлі людьми з метою сексуальної та трудової експлуатації.

Усього було відстежено 125 онлайн-майданчиків, з них 42 онлайн-платформи, які підозрюються у зв’язках з торгівлею людьми та 6 онлайн-платформ, які точно пов’язані з цими злочинами. Під час розслідування правоохоронці виявили 9 підозрюваних у торгівлі людьми й встановили 9 можливих жертв. Розпочато 15 нових розслідувань.

Підозрілі дії, пов’язані з торгівлею людьми, виявили на широкому спектрі платформ. Багато оголошень були написані російською мовою.

Відомо, що низка інтернет-магазинів та вебсайтів роблять значні кроки для боротьби з неправомірним використанням своїх платформ. Проте правоохоронці виявили значну кількість підозрілих пропозицій роботи, до прикладу для українських жінок. Деякі вакансії були охарактеризовані як “фотосесія”. Слідчі виявили спроби заманювання жертв пропозиціями “світлого майбутнього”. Зазвичай, до сексуальної експлуатації людей залучають саме так.

У пошуках зловмисників взяли участь правоохоронні органи 14 держав-членів ЄС, а саме: Австрії, Кіпру, Данії, Німеччини, Угорщини, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії та Великої Британії. Слідчі відстежували різні онлайн-платформи, щоб виявити кримінальні мережі, які намагаються вербувати вразливих вимушених переселенців з України.

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0

Source link

Back to top button