Львів

Їздити за посвідченнями у громадському транспорті Львова можна буде до 28 лютогоМІСТО

Далі – пільговики повинні показувати контролерам або водіям транспортні картки «ЛеоКарт»

Фото ілюстративне: Galnet

Їздити за посвідченнями у громадському транспорті Львова можна буде до 28 лютого. Далі – пільговики зможуть їздити безкоштовно лише якщо матимуть транспортну картку «ЛеоКарт». Про це сьогодні, 14 січня, повідомили у департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури. Там також відповіли на найпопулярніші запитання, які стосуються впровадження е-квитка у Львові.

*Далі у тексті «Леокарт», електронний квиток, е-квиток, карта – це все слова-синоніми.

Хто може користуватись «ЛеоКарт» уже зараз?

На першому етапі е-квитком зможуть користуватись лише пільговики. Тобто усі, хто має право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

Це робиться для того, щоб власники пільгових «ЛеоКарт» навчились правильно користуватись новою системою. У транспорті працюють контролери, які допомагають валідувати картки.

Пільговики, які ще не отримали своєї карти, зможуть безкоштовно їздити у громадському транспорті на підставі посвідчення до 28 лютого. Однак, до цього часу кожен, хто має право на безкоштовний проїзд, повинен отримати свій е-квиток.

Для пасажирів непільгової категорії спосіб та вартість оплати на цьому етапі не змінюється.

Які документи потрібно подати, щоб виготовити е-квиток?

Оригінали паспорта, ідентифікаційного номера, документ, який засвідчує право на пільгу, та кольорове фото 3*4.

Щоб дізнатись адреси пунктів, де можна зробити фото одразу під час подачі, телефонуйте на гарячу лінію 0800 303 007 або перегляньте ТУТ. 

Оригінали документів після сканування повертають.

Яка вартість виготовлення «ЛеоКарт»?

Для учнів та студентів вартість виготовлення «Леокарт» – 60 грн.

Всі інші пільгові категорії громадян отримують свою карту безкоштовно.

Електронний квиток для учнів та студентів

Усі учні шкіл Львівської громади зможуть отримати свої «ЛеоКарт» централізовано. Для цього батькам, або опікунам потрібно зібрати необхідний перелік документів, оплатити одноразову вартість виготовлення картки, та передати усі документи у навчальний заклад.

Студенти можуть надіслати запит на отримання «ЛеоКарт» через Портал мешканця, або подати документи особисто у Центрі обслуговування пасажирів на вулиці Горбачевського, 10.

Чи матимуть право на безкоштовний проїзд пільговики, які не зареєстровані/не проживають у Львівській МТГ?

Так, усі мешканці інших громад, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті відповідно до законів України, можуть отримати персоналізовану проїзну картку, яка дасть змогу здійснювати 60 безоплатних поїздок щомісяця. Одноразова ціна такої картки – 60 грн. Щоб оформити картку потрібно подати документи у Центр обслуговування мешканців, що на вул. Горбачевського, 10, або через Портал мешканця. В такому разі – отримання картки відбувається теж в Центрі обслуговування пасажирів.

Коли е-квиток буде доступним для всіх пасажирів?

Усі інші пасажири зможуть отримати «ЛеоКарт» на другому етапі впровадження електронного квитка.

Отримати їх можна буде у спеціальних терміналах продажу транспортних карток, або в Центрі обслуговування пасажирів на вулиці Горбачевського, 10.

Як писав Galnet, станом на 11 січня, транспортні картки «ЛеоКарт» у Львівській громаді отримали 10 тисяч пільговиків. Заявки на них подали понад 100 тисяч людей. Всього у громаді мешкає близько 200 тисяч пільговиків. Керівник департаменту міської мобільності та вуличної мережі ЛМР Олег Забарило каже, що картки виготовляли так довго через пандемію коронавірусу та технічні проблеми. 

Наразі потужності дозволяють видавати до 5 тисяч карток на день. Тому ми хочемо протягом січня-лютого видати картки усім охочим пільговикам. І вже у березні, коли повноцінно запрацює безготівкова оплата за проїзд, набудуть чинності нові тарифи, за якими, до прикладу, придбати за готівку разовий квиток у водія коштуватиме 15 гривень». – Додав чиновник.

Як писав Galnet, 31 грудня у Львові під час засідання виконкому запровадили нові тарифи на проїзд громадським транспортом у Львівській міській територіальній громаді.

За умовами нових тарифів, вартість разового електронного квитка на одну поїздку з можливістю пересадки впродовж 40 хвилин становитиме 10 гривень.

Вартість перевезення одного місця багажу – 10 гривень.

Разова поїздка без можливості пересадки у разі придбання паперового квитка у водія – 15 гривень.

Незареєстрований пасажиром (невалідований) проїзд – штрафний квиток (у контролера) – 200 гривень.

Читайте також: На Львівщині почалася нова хвиля коронавірусу – головна епідеміологиня області

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.

Джерело https://galnet.fm/yizdyty-za-posvidchennyamy-u-gromadskomu-transporti-lvova-mozhna-bude-do-28-lyutogo/

Related Articles

Back to top button