Львів

З України до Китаю відправився перший контейнерний поїзд

На своєму шляху до міста Сіань поїзд подолає майже 10 тис. кілометрів

«Укрзалізниця» сьогодні, 28 вересня, запустила перший в історії незалежної України контейнерний поїзд з експортним вантажем за маршрутом Україна – Китай. Про це повідомила прес-служба Укрзалізниці.

Поїзд відправився з контейнерного терміналу «ЦТС «Ліски» «Укрзалізниці», що у Києві. В його складі – 43 40-футові контейнери з пиломатеріалами. На своєму шляху до міста Сіань поїзд подолає майже 10 тисяч кілометрів через територію чотирьох країн (Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай). Орієнтовний час у дорозі – 18 діб.

В.о. голови правління «УЗ» Олександр Камишін висловив переконання, що найоптимальніший транспорт для розвитку торгівельних відносин між Україною та Китаєм – це залізничні контейнерні перевезення.

«У середині вересня ми прийняли з Китаю 50-й контейнерний поїзд з імпортним вантажем. Сьогодні відправляємо перший контейнерний поїзд вже з українським вантажем до Китаю. Плануємо, що такі поїзди стануть регулярними», – зазначив він.

Нагадаємо, 9 червня 2020 року Україна прийняла перший контейнерний поїзд з Китаю, який подолав відстань 9 тис. км за 15 діб.

Тестовий рейс нового контейнерного поїзда за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай (через Каспійське і Чорне моря) був відправлений 15 січня 2016 року з Чорноморська. Він доїхав до кордону Китаю на 16-й день шляху. В квітні поїзд вирушив назад.

Повідомлялося, що цей маршрут є новим напрямком «Шовкового шляху» і альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки в східному напрямку в обхід території Росії. Він включає поромні переправи Чорного і Каспійських морів (Іллічівськ – Батумі і Алят – Актау-Порт) і покликаний стати конкурентним в порівнянні з традиційним сухопутним маршрутом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/z_ukrayini_do_kitayu_vidpravivsya_pershiy_konteynerniy_poyizd_n1527144

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com