Верховна Рада прийняла закон про фінансову незалежність ОТГ від районів

Львів

Взято з https://zaxid.net/news/showNews.do?verhovna_rada_priynyala_zakon_pro_finansovu_nezalezhnist_otg_vid_rayoniv&objectId=1507781

У четвер, 17 вересня, Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому зміни до Бюджетного кодексу, відповідно до яких усі ОТГ з 2021 року перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом і більше не залежатимуть від районів.

Законопроект № 3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» підтримали 287 нардепів.

Закон передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від влади району. Всі 1469 ОТГ, території яких уже затвердив уряд, з 2021 року перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Більшість податків підуть безпосередньо у громади.

ОТГ перейдуть на прямі бюджетні відносини з державою (фото проекту “Децентралізація”)

Закон передбачає розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад. Районні бюджети виключать із системи горизонтального вирівнювання – вони не отримуватимуть базову дотацію і не будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Раніше частина податків, які зараз підуть у громади, зараховувалася у районні бюджети.