Одеса

Одеська міська рада погодилася віддати майно аеропорту державі :: Ізбірком :: Головні події Одеси

Депутати Одеської міської ради погодилися передати об’єкти аеродромної інфраструктури у власність Державного агентства інфраструктурних проєктів України.

Відповідне рішення підтримали 54 депутати на сесії 15 вересня. 

Втім, не обійшлося без дискусій. Так Депутат Олексій Єремиця висловив стурбованість ситуацією навколо аеропорту. Він сказав, що ще 13 травня відправив депутатські запити, але не отримав відповіді від директорки КП «Міжнародний аеропорт Одеса» Ольги Макогонюк.

Він назвав це неповагою. Одеський міський голова Геннадій Труханов, натомість, сказав, що питання детально обговорювали на постійних комісіях. Ольга Макогонюк сказала, що розбереться, бо запитів не бачила. Мер попросив секретаря ради Ігоря Коваля розібратись з проблемами відсутності відповіді на запити. 

Зазначимо, що напередодні сесії питання підтримала постійна комісія з питань комунальної власності, економічної, інвестиційної політики та підприємництва.

Як зазначили на комісії, наразі триває третя черга будівництва, вартість якої більше 1 мільярда гривень, і роботи вже розпочаті. Проте місто зіткнулося з потребою вирішення питання з об’єктами, що потрапляють в зону забудови. А саме стара злітно-посадкова смуга, що виведена з експлуатації, та старі покриття, які не використовуються у роботі аеропорту.  

Одеський аеропорт 29 липня 2019 року завершив переклад внутрішніх рейсів на виліт в будівлю нового терміналу. А з 18 липня того ж року новий термінал Одеського аеропорту почав працювати на виліт.

В червні 2016 детективи НАБУ почали розслідувати факт “незаконної приватизації Одеського аеропорту”. Приватна компанія “Одеса аеропорт девелопмент” отримала 75% корпоративних прав на аеродром, в той час у міста залишилося лише 25%.

За інформацією журналістів, ця приватна фірма належить одеським бізнесменам Борису Кауфману і Олександру Грановського.

Тоді в НАБУ вважали, що посадовці одеської міської ради, змовившись з представниками “Одеса аеропорт девелопмент”, створили ТОВ «Міжнародний аеропорт “Одеса”».

Нагадаємо також, що Міністерство інфраструктури виділило 1 мільярд 100 мільйонів гривень в 2019 році на реконструкцію аеродромного комплексу комунального підприємства «Міжнародний аеропорт “Одеса”», в тому числі на будівництво нової штучної злітно-посадкової смуги і комплексу руліжних доріжок.

Компанія «Автомагістраль-Південь» на початок квітня 2019 року відзвітувала про те, що побудувала 1 тис. 450 метрів із запланованих 2 тисяч 800 метрів злітно-посадкової смуги Одеського аеропорту.

29 квітня народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що Кабінет міністрів ухвалив рішення про виділення 634 мільйонів гривень на фінансування добудови злітної смуги міжнародного аеропорту в Одесі. Він також уточнив, що обсяг недофінансування цього проєкту в попередні роки склав саме ці 634, 51 млн грн, з них у 2018 році – 488 млн грн, в 2019 році – 146,5 млн грн.


Джерело https://izbirkom.org.ua/news/mestnoe-samoupravlenie-14/2021/odeska-miska-rada-pogodilasya-viddati-majno-aeroportu-derzhavi/

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com