Одеса

Ренійська міська рада вперше спробує продати право на оренду землі :: Ізбірком :: Головні події Одеси

Порядок денний позачергової одинадцятої сесії Ренійського міської ради VIII скликання складався всього з одного проекту рішення «Про проведення земельних торгів з продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності Ренійського міської територіальної громади». 

Як нагадав, начальник відділу земельних відносин та екологічних питань виконкому міськради Володимир Кромкін, депутати вже розглядали це питання на засіданнях постійних депутатських комісій в ході роботи попередньої десятої сесії. Правда, тоді воно було частиною іншого проекту рішення, який разом з ще одним проектом були вилучені з порядку денного сесії і відправлені на доопрацювання. По суті, фахівці виконкому вилучили з відправленого на доопрацювання документа спірні пункти і винесли «усічений» варіант на позачергову сесію.

Йдеться про продаж з торгів права на оренду семи земельних ділянок загальною площею майже 49 гектарів, які перебувають на території колишнього Котловінского сільської ради Ренійського району. Як пояснив депутатам Володимир Кромкін: «Якщо все буде добре, і ці торги відбудуться, то ми, дай Бог, отримаємо до 100 тисяч гривень в рік орендної плати». Судячи з усього, ця цифра, 100 тисяч гривень, і є відповідь на питання, навіщо керівництво Ренійської громади педалює «земельні» проекти рішень.

З одного боку, до сих пір триває процес формування тактики і стратегії розвитку інфраструктури Ренійської об’єднаної громади. Низка депутатів Ренійського міської ради вказували в своїх виступах на сесіях на те, що у громади досі фактично відсутній бюджет розвитку. Крім того постійно депутатський корпус, при прийнятті тих чи інших рішень, стикається з тим, що ті чи інші структурні підрозділи громади фінансуються мінімально.

Міський голова Ігор Плехов в таких ситуаціях незмінно пояснює, що поки фінансові можливості громади обмежені, і над їх збільшенням повинні працювати всі, і виконком міськради, і депутати.

З іншого боку, в звіті про виконання бюджету Ренійської громади за I квартал 2021 року приведено структура доходів загального фонду бюджету. Доходи від податків на землю складають в ній 55%. Тобто керівництво Ренійської громади для поповнення бюджету задіє найбільший свій резерв – земельне.

При цьому Володимир Кромкін відразу попередив депутатів, що у Ренійської міськради це перший подібний досвід виставлення на торги права оренди землі. Тому ніхто не може дати ніяких прогнозів і гарантій, ніж він завершиться.

Депутат Світлана Бакалова задала питання, обробляються чи кимось зараз землі, право на оренду яких виставляється на торги? На це питання ніхто не зміг дати відповіді. Володимир Кромкін тільки помітив, що якщо хто-то їх, землі, обробляє, то такі дії кваліфікуються як самозахоплення, з усіма наслідками, що випливають. Тоді Світлана Бакалова запропонувала, щоб про намічені торгах в першу чергу були оповіщені жителі самої Улоговини. В ході недовгого обговорення було вирішено помістити цю інформацію на офіційному сайті міськради і в місцевій газеті, крім того доручити старості села і депутатам міськради, які проживають в Котловині, оповістити односельчан про проведення торгів.

Після півгодинного обговорення все двадцять депутатів, які були присутні в сесійній залі, проголосували за прийняття рішення № 208-VIII.

Державна прикордонна служба України зазначає, що за останні дні в Україну намагаються в’їхати іноземці з документами про імунізацію вакциною «Спутник V». Та наголошує, такий документ не дає права на в’їзд в Україну, оскільки дана вакцина не включена до переліку ВООЗ. Для того, аби в’їхати в Україну, іноземцям та особам без громадянства …
читати далi

Приморський районний суд Одеси засудив на два роки позбавлення волі чоловіка, який 28 лютого 2020 року, перебуваючи під конвоєм зумів пронести в залу засідань суду муляж гранати, та погрожував підірвати присутніх та себе.  Про це стало відомо з вироку суду.   У судовому засіданні чоловік провину визнав повністю та показав, що …
читати далi

Понад третина громадян (38,8%) вже скористались безвізовим режимом з країнами Європейського союзу хоча б один раз. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Наскільки для вас є важливим запровадження безвізового режиму із країнами ЄС?», 73,8% респондентів сказали, що безвіз є важливим. …
читати далi

Найбільша кількість об’єктів житлового фонду, що підлягають передачі до комунальної власності територіальних громад, розташовані на території новоствореного Одеського району. Про це під час засідання регіональної робочої групи з ефективності управління державним майном доповів директор департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності обласної державної адміністрації Антон Шалигайло. За його словами, йдеться про  40 …
читати далi


Джерело https://izbirkom.org.ua/news/mestnoe-samoupravlenie-14/2021/renijska-miska-rada-vpershe-sprobuye-prodati-pravo-na-orendu-zemli/

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com