Одеса

Термін придатності систем життєзабезпечення бомбосховищ Одеси давно сплинув :: Ізбірком :: Головні події Одеси


Одеський міський голова Геннадій Труханов планує звернутися до Ради національної безпеки та оборони України з питанням про можливість переобладнання систем життєзабезпечення у бомбосховищах міста.

Про це він повідомив під час наради щодо оснащення об’єктів цивільної оборони.

Під час наради відбулося обговорення оснащення об’єктів, у тому числі системою вентиляції та фільтрації повітря, оскільки термін їхньої придатності давно минув.

«Я переконаний: встановлення систем життєзабезпечення – питання, яке має бути розглянуте на державному рівні. Мною будуть підготовлені відповідні звернення до РНБО та наших міжнародних партнерів, які підтримують Україну та Одесу, зокрема у питанні підвищення обороноздатності», – прокоментував підсумки наради Геннадій Труханов.

Крім того, мер Одеси доручив профільним службам підготувати перелік наявних у місті засобів цивільного захисту, а також розрахункову потребу та список виробників. 

Наразі в Одесі налічуються 353 захисні споруди цивільної оборони різних форм власності. З них 85 перебувають у комунальній власності міста.

У 2014-2015 роках усі захисні споруди були упорядковані. Міськими службами було вивезено понад 500 кубометрів сміття, яке роками складалося мешканцями прилеглих будинків. Також було відремонтовано системи водопостачання та каналізації. Міські служби і сьогодні продовжують підтримувати ці об’єкти в належному стані.

Нагадаємо, раніше Господарський суд Одеської області частково задовольнив позов прокурора проти Одеської міської ради, виконкому та двох приватних компаній щодо продажу приміщення колишнього бомбосховища на вулиці Маразліївській. 

Фонд державного майна України на початку 2021 року ініціював передачу майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, але залишилось на їх балансах і звернувся до Одеської обласної державної адміністрації з пропозицією підтвердити готовність перейняти функції з управління майже 300 об’єктами. 

Департамент муніципальної безпеки Одеської міської ради оприлюднив онлайн-мапу бомбосховищ міста, які входять до Фонду захисних споруд. 

На мапі окремо вказані 208 звичайних бомбосховищ і 135 протирадіаційних сховищ в різних районах міста.

У квітні 2016 року Одеська обласна державна адміністрація опублікувала інтерактивну мапу захисних споруд цивільної оборони. Тоді згідно з мапою в Одесі були розташовані 87 таких споруд.

Менше всього бомбосховищ було в Березівському та в Кодимському районах, там подібні споруди розташовані по одному в районних центрах, а найбільше в Ізмаїльському районі – 73, причому 53 з них в Ізмаїлі.

Протягом тижня поліцейські Одещини склали 71 адміністративний матеріал щодо порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, ще 20 постанов винесли громадянам, які ігнорували встановлений масковий режим. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області. Найбільше порушень стосувалися перебування людей у громадських місцях і транспорті …
читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції оприлюднило довідку про результати повної перевірки декларації за 2020 рік депутата Усатівської сільської ради Одеського району Одеської області Віктора Бербера. За заявою НАЗК, недостовірні дані в декларації депутата відрізняються від достовірних на 28 мільйонів 399,8 тисяч гривень. Зокрема, за довідкою агентства, депутат приховав інформацію …
читати далi

Правоохоронці Одещини направили до суду обвинувачення членам злочинного угруповання у підробці офіційних документів та шахрайстві з нерухомістю. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області. Зловмисники у незаконний спосіб присвоїли кілька земельних ділянок в селі Лиманка Одеського району загальною площею понад 50 соток, розпродали їх, поділивши …
читати далi

Засідання постійної депутатської комісії з питань просторового розвитку, землеустрою та регулювання земельних правовідносин Одеської міської ради знов зірвалося. На початку засідання до оголошення порядку денного виступив депутат міської ради Володимир Корнієнко, який запропонував голові комісії Сергію Страшному “вирішити досудово суперечливі питання”, повідомляє Центр публічних розслідувань. Депутат стверджував, що рішення про …
читати далiДжерело https://izbirkom.org.ua/news/obshchestvo-19/2022/termin-pridatnosti-sistem-zhittyezabezpechennya-bomboshovish-odesi-davno-splinuv/

Back to top button