Полтава

Чи мають право платники єдиного податку не сплачувати податок на час відпустки або хвороби, – розповіли полтавські податківці

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки, один раз на рік, протягом одного календарного місяця.  Також звільняються від сплати єдиного податку і у випадку хвороби,  якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Щоб скористатись правом на відпустку платникам необхідно подати до органу податкової служби за місцем реєстрації заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендується заяву щодо періоду щорічної відпустки подавати до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.

Звертаємо увагу, що за цей період підприємці не звільняються від сплати єдиного соціального внеску, який необхідно сплатити в розмірі не менше мінімального страхового платежу, тобто 1320 грн, а також якщо під час відпустки або лікарняного  підприємець отримує дохід, то за такий період йому доведеться сплатити єдиний податок, оскільки отримання коштів є підтвердженням ведення діяльності.

Нагадаємо, що подати заяву платники можуть без відвідування органу ДПС за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет», скориставшись меню «Листування з ДПС» приватної його частини, де фізичні особи – підприємці мають можливість направити документ до ДПС у форматі pdf.

фото ілюстративне
Джерело https://np.pl.ua/2021/08/chy-maiut-pravo-platnyky-iedynoho-podatku-ne-splachuvaty-podatok-na-chas-vidpustky-abo-khvoroby-rozpovily-poltavski-podatkivtsi/

Схожі новини

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com