Полтава

В Україні хочуть збільшити частку електромобілів до 75% – Новини Полтавщини


Укравтодор затвердив план заходів з підтримки електромобільності. Він передбачає, що до 2030 року кількість електромобілів в Україні зросте в 10 разів і становитиме 75%. Підготувати план допомагали британські консультанти.

Як повідомляє ain.ua, в Укравтодорі кажуть, що попит на електромобілі постійно росте. У 2021 році їх купили на 19% більше ніж у 2020. Однак ринкова частка залишається мізерною — 1,4%. Найбільша проблема, яка перешкоджає українцям переходити на електрокари — відсутність інфраструктури.

Ось ключові напрямки плану:

– розвиток мережі зарядних пунктів на дорогах державного значення;
– забезпечення стабільності фінансування доріг;
– сприяння електрифікації транспорту у сфері дорожнього господарства.

Станом на 1 січня 2022 року в Україні зареєстровано понад 33 000 електромобілів. Нова стратегія передбачає збільшення частки електротранспорту до 75 % до 2030 року.

Однак, стрімкий перехід на електромобілі може позбавити Укравтодор стабільного фінансування. Ключовим джерелом Дорожнього фонду є акциз з пального, який регулярно сплачують водії класичних автомобілів. За ці кошти держава ремонтує та будує дороги. Власники електрокарів сплачують акциз лише раз, коли купують авто. В Укравтодорі вважають, що загальний ріст моторизації компенсує цю проблему.

Джерело https://np.pl.ua/2022/01/v-ukraini-khochut-zbilshyty-chastku-elektromobiliv-do-75/

Back to top button