[ad_1]
У Полтавській гімназії № 12 проживає 55 вимушених переселенців. Оскільки заклад готують до навчання офлайн, сьогодні зранку людей попросили виїхати до одно з дитячих садочків міста. Але там, за словами людей, немає належних умов, зокрема для літніх людей, хворих та інвалідів. Дитячі туалети, без перегородок, санвузли, малі ліжечка, замало розеток і це ще далеко не всі мінуси.
Тетяна Фіс — переселенка з м. Чугуїв Харківської обл.:
— В садик, где детские унитазики, где условий нету. Вещи в сумках, мы там не сможем разложиться. Проводка не расчитана, мы телефоны не сможем заправить. Мы там жить не сможем.
Ірина — переселенка з м. Чугуїв Харківської обл.:
— Туда їздили наши представители, все отсняли на телефон. Мы ужаснулись, это детский сад для самой маленькой группы. Отакие туалетики, краватки. Бомбоубежища нет, у нас дети, понимаете?
У школі за 4 місяці перебування вже звикли: тут вистачає місця, годують тричі на день, є й окрема кімната для онко-хворої бабусі. Краще вже повернутися в Харків та жити в підвалі, ніж у дитсадку, — кажуть люди. А також скаржаться: у разі відмови переїжджати працівники міського управління освіти погрожують тим, що вимкнуть у школі світло та воду.
Роман — переселенець:
— С утра к нам зашли, мы еще спали. Мы подскочили, что начали орать, вот эта управа, представители эти. Начали говорить, вы здесь никто, вы должны уехать, иначе электричество и воду отключим, будете здесь жить и загнивать, так и сказали.
переселенка з Харківщини:
— Всех поувольняют, директор уволен будет, за что, за то, что мы не хотим уехать, из-за нас? У меня 2 деток, мама инвалид, муж инвалид. У него осколочное ранение и нам ехать, где не ни условий, ничего?
переселенка з Харківщини:
— Машина уехала, сказали кушать не дадим, воду, свет выключим. Как это? У меня 1 почка, смотрите, какая грижа!
Людмила Григорівна — переселенка з с. Золочів, Харківська обл.:
— Ми приїхали сюди не від хорошой жизни. У нас там бомблять і по сію секунду бомблять. Но я ж не присяду на той детский унітаз!
На грунті конфлікту заступниці директора 12-ї гімназії стало зле — її забрала швидка.
А це дитячий садочок «Волошка», що на Подолі, саме тут вже готові розмістити понад 50 людей з 12 гімназії.
-В групі є бойлер, щоб була гаряча вода, розетка. Крім того, розетка у груповій кімнаті, де знаходяться люди. Це кухонний блок, посуд, тобто все необхідне.
Начальник міського управління освіти О. Трибрат показує умови, куди пропонують переїхати переселенцям. Людей переселяють в ідентичні, а то й кращі умови, — говорить вона.
Оксана Трибрат — начальник управління освіти і науки Полтавської міської ради:
— В школі немає гарячої води, то в садочку гаряча вода є. Є пральна машина, є можливість випрати і висушити речі, так само 3-разове гаряче харчування. Додаткові розетки, те, що люди просили. Крім маленьких унітазів є і дорослі унітази, на 1 людину.
Оксана Трибрат обіцяє: врахують усі побажання людей, вже найближчим часом в дитячих санвузлах встановлять перегородки та змонтують додаткові розетки. Крім цього, говорить вона, Міжнародний Червоний хрест вже надав місту 1200 дорослих ліжок: їх розмістять саме в дитсадках для впо. Нагадаємо, переселення людей зумовлено тим, що Міністерство освіти і науки України поставило завдання підготувати школи до освітнього процесу офлайн в регіонах, де дозволяє безпекова ситуація.