Тернопіль

На Тернопільщині розпочинається сезон риболовлі


На водоймах України розпочинається сезон риболовлі.

Як повідомляли “Тернополяни”, 20 червня завершилась нерестова заборона, яка діяла з 1 квітня.

З огляду на це, у Державному агентстві меліорації та рибного господарства України нагадали про правила та обмеження, яких необхідно дотримуватись, вирушаючи на водойми.

Так, любительський лов дозволяється вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на особу та спінінгом. Добова норма вилову риби становить 3 кілограми.

Також встановленні мінімальні розміри риб, які можна ловити: сом – 70 см, судак – 42, сазан і щука – по 35, лящ – 32, короп – 25, лин – 20 та плітка – 18 см.

При цьому заборонено виловлювати види риб, які занесені до Червоної книги України. До них відносяться білуга, осетер, севрюга, стерлядь, харіус європейський, дунайський та чорноморський лососі, вирезуб причорноморський, марена дніпровська, берш, карась золотий тощо.

На період дії воєнного стану обласними військовими адміністраціями та Державною прикордонною службою можуть встановлюватися додаткові заборони, зокрема, на пересування маломірних плавзасобів, здійснення любительського рибальства у комендантську годину та інші.

За порушення правил рибальства передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Так, за 1 екз. незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5117 грн, сазана (коропа) – 3706 грн, судака – 3587 грн, щуки – 3468 грн, окуня – 3162 грн, ляща – 1649 грн, лина – 1598 грн, карася сріблястого – 1581 грн, плітки, краснопірки та плоскирки – по 1564 грн.

Back to top button